Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 09:58
 
Yeşilova Belediyesinden Emeklilere Büyük Hizmet
Emekliler Kıraathanesi Açıldı
Kültür Haberi
Yeşilova Belediyesinden Emeklilere Büyük Hizmet

Nüfusunun yüzde 70’i emekli vatandaşlardan oluşan Yeşilova ilçesinde, Belediye Başkanı Nuri Özbek’ten büyük hizmet. Emekli vatandaşların ücret vermeden çay ve kahvelerini içebilecekleri, gazetelerini okuyup, sohbetlerini yapacakları, akşamları ise bayanların kullanabileceği içerisinde kütüphanenin de olacağı Emekliler Kıraathanesi açıldı.

 

Yeşilova'da emeklimizin cebinde çay parası yok!

 

Yeşilova İlçesinde yaşayan vatandaşların yüzde 70’nin emeklilerden oluştuğunu ifade eden Başkan Özbek, bu kişilerinde ceplerinde çay içecek paraları olmadığı için dışarı dahi çıkamadıklarını söyledi. Özbek, “Yeşilova Belediyesi olarak emekli vatandaşlarımızın vakit geçirebilecek huzurlu ve rahat bir mekân oluşturduk. Emeklilerimiz huzur içerisinde gazetelerini okuyup, sohbetlerini yapacaklar” dedi.

 

Kütüphane Kitap Bağışı Bekliyor

 

Kıraathane içerisinde kütüphanenin de oluşturulacağını söyleyen Başkan Nuri Özbek, açılan bu yerin kıraathane kültürüne yakışacak bir mekan haline geleceğini söyledi. Özbek, kütüphane için kitap bağışlarının alındığını ifade etti.

 

Bayanlar İçin Kurs Merkezi Olacak

Emekliler Kıraathanesinin akşam ise bayanlara hizmet vereceğini söyleyen Başkan Nuri Özbek, “Burada öncelikli hedefimiz bayanlarımıza meslek edindirme kursları vermek. Alacakları kurslar neticesinde, üretecekleri ürünleri açacağımız Yöresel Ürünler Pazarında satış imkanı sağlayacağız. İlçemiz yoğun turist alan bir merkez haline geldi. Bu durumu kazanç haline getirerek, ilçemiz kadınlarına ek gelir sağlayacağız” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeşilova, Belediyesinden, Emeklilere, Büyük, Hizmet,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yeşilova Belediyesinden Emeklilere Büyük Hizmet
Yeşilova Belediyesinden Emeklilere Büyük Hizmet
Yorumlar
Haber Yazılımı