ANTALYA
ANTALYA'YA GELEN TURİST SAYISI 8 MİLYONU AŞTI
SUÇ ÖRGÜTÜ OPERASYONUNDA 14 KİŞİ YAKALANDI
SUÇ ÖRGÜTÜ OPERASYONUNDA 14 KİŞİ YAKALANDI
VALİ ARSALNTAŞ ‘İŞİMDEYİM, GÜVENDEYİM PROJESİ’ TOPLANTISINA KATILDI
VALİ ARSALNTAŞ ‘İŞİMDEYİM, GÜVENDEYİM PROJESİ’ TOPLANTISINA KATILDI
AK PARTİ MERKEZ İLÇE MUHTARLAR İLE BULUŞTU
AK PARTİ MERKEZ İLÇE MUHTARLAR İLE BULUŞTU
ÇARPICI FAİZ İNDİRİMİ VE BÜYÜME YORUMU: HEDEF ERKEN SEÇİM
ÇARPICI FAİZ İNDİRİMİ VE BÜYÜME YORUMU: HEDEF ERKEN SEÇİM
Yazı Detayı
02 Ağustos 2021 - Pazartesi 09:45
 
CEHALET VE HAİNLİK SARMALINDA SIKIŞMIŞ TÜRKİYE
Muhittin ÖZÇELİK
muhittinozcelk@hotmail.com
 
 

İnsanlar sahip olduğu imkanları bilmeden bir yaşam sürdükleri müddetçe başkalarının izin verdiği ölçülerde yaşama prangasından kurtulamayacaklardır. Yaşamak, doğumdan yok oluşumuza kadar kâinatı alemde geçirdiğimiz süreci ifade etmekteyken, yaşadığımızı sandığımız bir hayatta başkalarının ölçüsüyle yaşamımızı sürdürmek, gaflet uykusundan başka bir şey değildir. Aziz vatanımızın bereketli topraklarından yüzyıllar öncesine dayanan tarihi ve zenginliği ile harmanlanmış coğrafyamız yaşadığı talihsizlikler ile boğuşmaktayken, ülkemiz içinde barındırılan vatan hainlerin yedikleri kaba pislemekten imtina etmeyenlerin varlığı ise yüce Türk Milletin kanına her geçen zamanda daha çok dokunmaktadır. Ormanlarımızı ateşe veren eller ezilmedikçe, Mehmetçiğe kurşun sıkan parmaklar kopartılmadıkça şüphesiz ülkemiz bir ileri- bir geri döngüsünde var olmaya devam edecektir.

 

Hümanizm insan merkezci bir anlayışı savunduğunu kabul etmek ile beraber terör örgütleri ya da terör örgütlerinin maşaları ile insan haklarının evrensel kuralları ile mücadele edilemeyeceğini tekrar vurgulamak isterim. Yapılan hainlikler hakkıyla cezalandırılmadıkça bu ülkenin havasına, suyuna, insanına ve dahi doğasına düşman olan başlar kopartılmadıkça 7 düvele nam salmış Türk Milleti hak ettiği refah içerisinde yaşayamayacaktır.

 

Altın zümrüt içinde yaşayan bir millet olmalıydık…

 

Tarımın cenneti, tohumu taşa atsan taşın filizleneceği bereketli topraklarımız, çeşitli çok sayıda maden rezervlerimiz ve nice imkanlarımız gani gani ülkemizde mevcut iken 3’üncü Dünya ülkeleri misali yaşam sürmek Cehalet ve İhanet ikilisinden kaynaklamakta olduğu apaçık ortadadır. Gayri ülkemizin kaybedeceği günü kalmamıştır. Sağcısı solcusu, iktidarı, muhalefeti birbiriyle sidik yarıştırmayı bırakıp bilimin ve teknolojinin etrafında buluşmalı, Nuh’un gemisinin indiği toprakların üzerinde bulunan aziz vatanımıza derman olmalıdır. İhanetin bedeli hakkıyla ödetilmeden ve cehalet hastalığından kurtulmadan bu topraklar üzerinde sürdürülen emperyalist emeller tarihin hiçbir vaktinde son bulmamış bu devirden sonrada son bulmayacaktır. Sihirli tılsımın gelmesini beklemek, geçmeyecek otobüsü tren garında beklemekten farksızdır.

 

Bilim, teknoloji ve eğitim alanında yapılacak reformlar ile ülke hak ettiği seviyeye yükseltilmesi ilk acil eylemler arasında yer almalı. Vatana ihanetinin cezası hususunda anayasamızda yer alan mevcut cezalar derhal en ağır ve caydırıcı yöntemler ile yer değiştirilmelidir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) “Öğrenin. Cahiller olarak ölmeyin… Allah cehalet özrünü kat’iyyen kabul etmez”. Buyurmaktadır.

 

 
Etiketler: CEHALET, VE, HAİNLİK, SARMALINDA, SIKIŞMIŞ, TÜRKİYE,
Yorumlar
Haber Yazılımı