Haber Detayı
12 Nisan 2021 - Pazartesi 15:35
 
İŞKUR PERAKENDE SEKTÖRÜNDE İŞ GÜCÜ YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR
12 kişi İşbaşı Eğitim Programı kapsamında şubelerde işe başlayacak...
Gündem Haberi
İŞKUR PERAKENDE SEKTÖRÜNDE İŞ GÜCÜ YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Ege Şok Gıda ve İth. Mad. Ltd. Şti. arasında imzalanan protokol ile 12 kişi İşbaşı Eğitim Programı kapsamında şubelerde işe başlayacak.

 

Perakendecilik alanında ihtiyaç duyulan iş gücünün sektöre kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen programlardan 2021 yılında 116 kişi faydalandı.

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Burdur Ege Şok Gıda ve İth. Mad. Ltd. Şti. arasında imzalanan İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Protokolü ile 12 kişi "Reyon Görevlisi" mesleğinde çalışacak. 


İŞKUR olarak, katılımcıya günlük 108,68 TL cep harçlığı, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primi ile genel sağlık sigortası prim giderleri ödenmekte olduğunu belirten İl Müdürü Yunus Emre AKALIN, İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Protokolü ile 12 vatandaşımız "Reyon Görevlisi" mesleğinde 08 Nisan da işe başladıklarını söyledi.

İŞKUR İl Müdürü AKALIN, "Yapacağımız 12 kişilik istihdamla işsizlerin iş sahibi olması ve iş hayatına girişleri bizleri mutlu etmektedir. İşbaşı Eğitim Programının, işsizlik oranının azaltılması amacıyla sağlanan önemli bir istihdam programı olduğunu ve bu programdan faydalanmak isteyen işverenleri İŞKUR’a bekliyoruz.” dedi. 

Yaptığımız piyasa araştırması ve işyeri ziyaretleri ile program ve projelerimiz tanıtılıp, istihdama olan katkımız devam edecektir" dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞKUR, PERAKENDE, SEKTÖRÜNDE, İŞ, GÜCÜ, YETİŞTİRMEYE, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı