BİTCOİN'DE YASTIK ALTI DÖNEMİ
Haber
19 Nisan 2021 - Pazartesi 12:44
 
BİTCOİN'DE YASTIK ALTI DÖNEMİ
1 YILDA 1 MILYON BITCOIN YASTIK ALTINA GİTTİ
Kripto Para Haberi
BİTCOİN'DE YASTIK ALTI DÖNEMİ

Kripto paralara olan ilgi tüm dünyada her geçen gün daha da arttığını söyleyen yerli kripto para borsası Özgür Serkan Uslu, “En yaygın kullanılan kripto paraların başında ise şüphesiz Bitcoin (BTC) geliyor.

 

Özellikle 2021’in ilk aylarından bu yana kaydettiği yükselişle gözleri üzerine çeken Bitcoin, toplam piyasa hacmini 1 trilyon doların üstüne çıkardı. Bu yükseliş seyrinin altında ise likiditeyi azaltan ciddi bir yastık altı etkisi olduğuna işaret ediliyor. Glassnode tarafından yapılan piyasa analizlerine göre, dolaşımdaki 18,7 milyon BTC’nin yüzde 78’inin erişilebilir olmadığı görülüyor. Buna göre toplamda 14,5 milyon BTC yastık altında dururken, yalnızca 4,2 milyon BİTCOİN işlem görüyor” diye konuştu.

 

1 YILDA 1 MILYON BITCOIN YASTIK ALTINA GİTTİ

Yatırımcıların saklama yoluna gittiğine belirten Uslu, "Erişilebilen Bitcoin sayısı azalıyor. Veriler, 2020 yılında fazladan 1 milyon bitcoinin yastık altına gittiğini gösteriyor. Bu durumu pandeminin yarattığı tereddüt diye okumak mümkün. Ekosisteme finansal okuryazarlığa sahip yatırımcılar kazandırmayı misyon edinen ve soğuk cüzdan sunan kripto para borsalarının da payı büyük. Bitcoin değer kazandıkça, yatırımcıların sahip oldukları varlıkları depolamak için güvenli liman arayışına daha fazla gireceği aşikâr” ifadelereini kullandı.

mynet.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİTCOİN'DE, YASTIK, ALTI, DÖNEMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı