Yazı Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 09:00
 
Sözüm Ona Bu Ülkede Özgürlük Yok İmiş
Muhittin ÖZÇELİK
muhittinozcelk@hotmail.com
 
 

Demokrasi, özgürlük, Avrupa insan hakları diye diye ne hale getirdik güzelim ülkemizi…

 

Ecnebi devletlerin dayatması sonucu çıkartılan sözüm ona özgürlükçü kanunlar, önü açılan toplumsal bozulmalar ve sonrasında çürüyen bir millet…

 

En muhalefet kesiminden en koyu iktidar yanlısı kesime kadar biraz olsun düşünmek gerekmez mi? Bugünlerde ülke olarak yaşadığımız bunca tezatlığın sonu nereye varacağını…

 

Geçtiğimiz günlerde Terör Örgütü PKK’nın üstlendiği orman yangınları hepimizi en derin üzüntülere gark etmiş, bir kez daha PKK denilen gavurun maşası olan örgüte lanet okutmuştur.

 

Ancak ne acıdır ki söz konusu iktidar ya da bu ülkenin evlatlarından biri olduğunda sosyal medya hesaplarından toplumsal ayaklanma çağrılarında bulunan sanatçı aydınlar, PKK için imza bildirgesi toplanma gayretine giren akademisyenler, yakılan sabotaj edilen ciğerlerimiz ormanlarımız için PKK’ya bir lanet okumayı, açıktan açığa birkaç cümle etmeyi çok görmüşlerdir.

Ekmeğini yedikleri bu ülkenin çanağına pisleyerek!

 

Bunca hainin elini kolunu salla sallaya yaşayabildiği güzel ülkemde hâle "özgürlük yok naraları" atanların kafalarında hangi arzular hangi emeller yatmaktadır? Nasıl bir Türkiye hayal etmektedirler?

 

Şu satırları okurken arkanıza yaslanıp düşünün lütfen;

Başka bir terör örgütü kurucusu olan Usame Bin Ladin ABD’ye Başkan adayı olsaydı ve buna rağmen birileri çıkıp da “Bu ülkede demokrasi yok” deseydi, onu döve döve Meksika’ya kadar kovarlardı.

 

Hani hep örnek gösteririz Almanya şöyle gelişmiş böyle müreffeh ülke diye peki ya Almanya’da siyaset yapanların uzantıları ormanları yaksaydı, sonları ne olurdu düşündünüz mü hiç?

 

Şayet Fransız sanatçılar teröre destek verseydi, yiyecek ekmeğe muhtaç kalmaları bir tarafa dursun akşam olmadan zindanlara kapatılırlardı.

 

Ermenistan akademisyenleri, Azerbaycan’a güzellemeler yapsaydı eğer hiç düşünmezler, kazığa oturturlardı.

 

Diyeceğim o ki;

Demokrasi, özgürlük insan hakları lakırdılarına noktayı koyun ve işbirlikçiliğin hakkını verin artık.

Çıkın meydanlara "biz bu millete, ekmeğini yediğimiz bu vatana hainlik etmekten haz alıyoruz. Bizde girilecek kılık, takılacak maske bitmez" diye söyleyiverin olsun bitsin gali…

 

Yüzüne takacağı maskesi, şekline gireceği kılığı bitmez bu hainler bilmelidir ki bu düzen böyle gitmeyecektir sizlerin demokrasi kisvesinde servis ettiği olgunun evrensel hukukta hiçbir karşılığı olmadığını bu halk görecektir.

 

Devlet yöneticileri ise zaman yitirilmeksizin “Ulusal güvenlik yasası” çıkartmalı toplumun kanına girmeye çalışan yüzlerinde bin bir çeşit maske olan hainlerden bu toplum arındırılmalıdır.

 
Etiketler: Sözüm, Ona, Bu, Ülkede, Özgürlük, Yok, İmiş,
Yorumlar
Haber Yazılımı