Yazı Detayı
07 Ekim 2020 - Çarşamba 08:59
 
İslam Dini, İslam Düşmanların Dilinden Arındırılmalı
Muhittin ÖZÇELİK
muhittinozcelk@hotmail.com
 
 

İslam dini öyle mukadderattır ki; Gerçek müminler (Müttakiler) kendisine kötülük yapanı bile aynı dine bağlı olma hasebiyle Öz kardeşinden daha yakın kardeş olarak görürler. Ancak ne acıdır ki böylesine mukadderat bir din üç beş soysuzun elinde yozlaştırılmaya çalışılmaktadır.

 

Devlet yönetimi şeriat olan sözüm ona Allah’ın kuralları ile yönetilen Suudi Arabistan Peygamber ordusuna sahip Türkiye’ye ambargo tehdidi ile bas bas bağırmaktadır. Öte yandan düşman kapımızı çaldığında hiçbir zaman el uzatmayan Ortadoğu’nun tatlı su yılanı Müslüman ülkeler söz konusu hainlik olduğunda ne coğrafya kardeşliği bilmektedir ne de din kardeşliğinin hatırına çare olmaktadır kapımıza dayanan düşmana…

 

Geçtiğimiz günlerde Fransa’nın aç tavuğu Macron İslam dini üzerine bir açıklama da bulunmuştur.

Macron açıklamasında “İslam dini bugün dünyanın her yerinde krizde” sözlerine yer vererek biz Müslümanların bir ayıbı olarak tarih kayıtlarına geçmiştir.  Dünya üzerinde yaklaşık 2 milyar Müslüman yaşamaktadır. Lakin ne acı bir tablodur ki 2 milyar Müslümanın barışı sevgiyi büyütemediği yerde Macron gibi hadsizlere İslam dini hakkında yorum yapma hakkı düşmektedir.

 

Ortadoğu’nun kaderi midir kardeşin, kardeşi öldürmesi yoksa dinsiz üç beş silah baronun kanla beslenen devletlerin dayattığı zulüm, kader kılıfı ile yaşatılmakta mıdır bu topraklarda?

 

Ortadoğu’nun siyah altını petrol, bu topraklarda ki halka siyah kan olmuş vahşi hayvanların nefsini kabartarak her daim saldırmalarına vesile olmuştur. Bu topraklarda Kardeş kardeşinin, canı peşine düşmüş, zalimce kardeş kanları akıtılmıştır. Ortadoğu’da meşhur “harase” kelimesi vardır. Hırs, haris, ihtiras sözlerinden türemiş olan bu kelime ne de güzel özetlemektedir Ortadoğu’nun durumunu.

 

Ayrıca harase şu hikâye ile de özetlenebilmektedir: Develere çöl gemisi derler bilirsiniz, o kadar dayanıklı yapıya sahiptirler ki mübarek hayvan 3 hafta yemeden içmeden, çölde yürür aç susuz yaşayabilir. Ancak develerin çölde yetişen çok sevdikleri bir diken vardır. Gördükleri her yerde o dikeni koparıp çiğnemeye başlarlar, keskin uçları olan bu diken devenin ağzında yaralar açarak devenin ağzını kanatır, ne yazık ki bizim deve de tuzlu kanı çiğnediği dikene karıştıkça, daha fazla lezzet alarak bir başka iştahla çiğner. Yedikçe kanar, kanadıkça daha iştahla yer eğer o vakit deveye engel olunmazsa kendi kanında boğuluncaya kadar çiğner…

 

Bizler İslam alemi olarak bu devenin iştahı ile mi çiğniyoruz kendi kardeşimizi?

 

Tarih boyunca birbirimize düşmanlık eder kendimizi öldürürüz de düşmanı mı öldürdük sanırız bilinmez. Ancak artık bunca yıldır devam eden İslam üzerinde kitle sahibi olan Suudi Arabistan yönetimi gibi ülkelerde ki bürokratlar tasrif edilerek Hz. Ömer’in adaletini sağlayacak yöneticiler ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin arkasına düşülerek İslam dinin dünyanın her yerinde kriz içinde olmadığını krizin İslam içinde değil İslam düşmanların kalbinde, dilinde olduğu kâinata gösterilmelidir.

 
Etiketler: İslam, Dini,, İslam, Düşmanların, Dilinden, Arındırılmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı