Yazı Detayı
25 Ocak 2021 - Pazartesi 09:29
 
Gün Bir ve Beraber Olma Günüdür
Muhittin ÖZÇELİK
muhittinozcelk@hotmail.com
 
 

Ülke olarak dört bir köşesi ateş çemberi ile çevrilmiş iken aç sırtlanlar gözlerini topraklarımıza dikmiş hazelat emelleri uğruna fırsat kollamaktadırlar.

 

Tarih boyunca bereketli topraklarımıza İhanet aşkıyla yanan zalimler olmuş bu tarihten itibaren de olmaya devam edeceği aşikâr iken Türkiye Cumhuriyeti olarak yapılacak tek husus çok çalışmak, yarınlara tam bağımsız ulus olarak uyanabilme arzusunu hayata geçirebilmektir.

Balkanlardan, Ortadoğu’ya, Avrupa’dan, Uzak Doğu ülkelerine kadar nam salmış ‘Türkler geliyor’ namını 98’inci yaşına girmiş ülkemizde yeniden payidar kılmak, etrafımızda yanan ateş çemberine su olacak, ihanete çanak tutan soysuzlara neşter vuracaktır.

Alem-i Fezada uçan her İHA ve SİHALARIMIZ, teknoloji ile donatılan her Mehmetçiğimiz düşmanın ruhuna yük olur iken dostumuzun yüreğine su olup savrulacaktır dört bir yana. Türkiye Cumhuriyetin 600 yıllık Osmanlı’nın devamı olduğunu tarihte tescillemiş olmasıyla beraber kaybettiğimiz, mazide bizim olan topraklarımızı yeniden kazanma hakkını ortaya koymaktadır.

 

Bugün kan ve gözyaşının eksik olmadığı Ortadoğu yeniden Türk yönetimine ve Türk yöresine hasret duymakta gözü yolda Türkün geleceği günü beklemektedir. 400 yıldan daha fazla Türk himayesinde yaşamını sürdürmüş olan Irak, Filistin, Suriye, Yemen gibi ülkelere bugün bir lokma ekmek çok görülerek bu Ülkeler kan ve gözyaşına mahkûm edilmiştir.

Şanlı Türk yönetimin hâkim olduğu Balkanlarda, Ortadoğu topraklarında tek kan akmamış zalimin masumdan güçlü olduğu bir yaşam sunulmamıştır. Huzura ve barışa hasret hak-i harim olan Ortadoğu’nun halkı ise Türk yönetimine hasret kalarak Kızıl Elmanın yeniden muvaffak olacağı günün hayalini kurmakta ve beklemektedir.

 

Geçtiğimiz günlerde Karabağ’da başlatılan Kızıl Elma yarın Libya’da daha da egemen olacak Kızıldeniz’den gelen firavuna dur diyecektir. Gün hakikatler üzerindeki kirli tarihlerin örtüsünü açma, üzerimize atılan ölü toprağından vazgeçme günüdür. Bugün Karabağ’da kurtuluş yarın Mescid-i Aksaya sıçrayacak bize hasret kardeşlerimizin sılası son bulacaktır. Gün devletimize eksiği ile artısı ile sahip çıkma, bir yanlış varsa da kendi topraklarımızın çocukları ile çözüme kavuşturma günüdür. Gün bu ülkenin çocuklarına, topraklarına düşman olan PKK gavurunun nefesini kesme günüdür. Gün sağcısı ve solcusu ile kardeş olarak Türkiye Cumhuriyetin yeniden Balkanlarda, Ortadoğu da egemen güç olması için çalışma günüdür. Gün şahsi emeller uğruna bu ülkenin suyuna toprağına ihanet edenlere sahip çıkma günü değil vatanı milleti olmayan soysuzları ülkemizden kazıma günüdür.

 

Ne diyor Dede Korkut?

“Kahpe içerden olunca

Kapı kilit tutmaz oğul!

Halk içinde bozgunluk yapan

Haindir oğul!”

 
Etiketler: Gün, Bir, ve, Beraber, Olma, Günüdür,
Yorumlar
Haber Yazılımı