Yazı Detayı
16 Kasım 2020 - Pazartesi 09:18
 
BİR ÜLKE SADECE TOP TÜFEK İLE İŞGAL EDİLMEZ
Muhittin ÖZÇELİK
muhittinozcelk@hotmail.com
 
 

Bir ülkeyi işgal etmek günümüzün teknoloji ve imkanları ile artık yöntem değiştirmiştir.

Mertçe savaşmak göğüs, göğüsse çarpışmaktı bizim savaştan anladığımız. Kim bilir belki de bu sebepten dolayıdır ki bugün ülke olarak bir savaş içinde olduğumuzun, topyekûn işgal girişimlerine maruz kaldığımızın farkında olamıyoruz.

Kültürü yozlaştırılan kendi kimliğine yabancı hale getirilen toplumlar yarınlara başkalarının yörüngesine girmiş bir halde atalarına ihanet içerisinde uyanmaktadırlar.

 

Bu topraklarda her ihanetin bir bedeli er ya da geç ödetilmiştir. Ancak bugünlerde toplum olarak yaşadığımız tablo ne vahim bir tablodur ki toplum olarak ihanet çetelerinin hizmetine girmişiz. Kimimiz izleyici kalarak kimimiz ise yoldaşlık yaparak çanak tutar hale gelmiş, kültürümüze ata mirasımız olan gelenek göreneklerimize sırt dönerek yaşar olmuşuz.

Televizyon kanallarında Türk kültürüne aykırı sahneler diziler kol gezer olmuş. Bizler ise her akşam TV karşısına oturmuş bu diziler ile önümüze ne koyulursa onu yemiş, kulağımıza ne söylenirse onu duymuşuz. Kültürümüz yozlaştırılmış dini inancımız terk ettirilmiş bizi biz yapan tüm değerler ellerimizden gasp edilmiştir. Evlilik dışı ilişkiler, topluma açık alanlarda mahrem hareketler olağan kabul görür hale getirilmiştir. Çanakkale’de 7 düvel toplanarak cephe açtığı biz Türklere Silahla topla yapamadıklarını ne yazık ki bugün eskilerin oyalama kutusu dediği Televizyon kanalları ile başarmayı denemişler ne acıdır ki muvaffak olabilmeyi de başarmışlardır.

 

Doğulu ve İslami geçmişin değerlerinden kopartılmış, batılılaşma politikaları uygulandığı halde batı değerleriyle bütünleşememiş. Öz kültüründen kopmuş bir toplum köksüz kalmış bir ağaca benzer. Ağacı ayakta tutan kökler çürürse sonuç kaçınılmaz yıkım olacaktır. Köklerimize bugün salınan zehirlerin, çürütülmeye çalışan özümüzün bedeli RTÜK’ün kestiği idari para cezasından ibaret kalmamalıdır. Toplum olarak bilinçlenmeli önümüze koyulan yiyip, kulağımıza söyleneni konuşmamalıyız. Dinimizin ilk emirinde yer aldığı gibi okumalı dünyayı takip etmeli oyalanma kutusunda bizlere empoze edilmeye çalışılan zehirlerin bir parçası olmamalıyız.

 

Her şeyin maddiyatla ölçüldüğü bir dönemden geçiyoruz. Kimse hayatından memnun değil. Herkes derin bir mutsuzluk ve huzursuzluk içinde kıvranıyor. Herkes daha iyi bir hayat istiyor, fakat o hayatın ne olduğunun nasıl olacağının hayalini kurabilen yok. Toplum olarak önümüzü göremez olduk. Öyle bir öngörümüz kalmadı. Herkes deli bir nehirde oradan oraya sürükleniyor. Vazgeçilen ata miraslarımız yozlaştırılarak kaybedilen kültürümüzün eksikliği bizleri daha da büyük uçurumlara sürüklüyor. Artık siyaset uğruna şahsi ideolojiler uğruna taraf tutmaktan vazgeçilmeli gayri vakit daha da geç olmadan bu ülkenin topraklarına TV kanalları ile dünyanın modern silahları, teknolojileri ile düşmanlık eden suratları görme ve bunların suratına Osmanlı tokadını vurma vaktidir.

 
Etiketler: BİR, ÜLKE, SADECE, TOP, TÜFEK, İLE, İŞGAL, EDİLMEZ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı