Haber Detayı
21 Aralık 2013 - Cumartesi 10:11
 
YILIN GAZETECİLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI
ANTALYA GAZETECİLER CEMİYETİNİN DÜZENLEDİĞİ ANTALYA BASIN VE HASAN ÖZKAY FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Kültür Haberi
YILIN GAZETECİLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından düzenlenen 28. Basın Ödülleri ve 20. Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren gazeteciler törenle ödüllerini aldı. İhlas Haber Ajansı ‘Yılın TV Haberi’ dalında ödül aldı.
Su Otel'de yapılan ödül törenine; Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe, CHP Antalya Milletvekilleri Yıldıray Sapan, Gürkut Acar, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolay, AGC Başkanı Mevlüt Yeni, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, gazeteciler, siyasiler ve davetliler katıldı.
Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan AGC Başkanı Mevlüt Yeni, cemiyet olarak her daim gazetecilerin yanında yer aldıklarını belirterek, "Bugün senede bir kez gazetecilerin sahneye çıktığı gündür. Biz gazeteciler 365 gün ekranlara ve gazetelere hep başkalarını çıkarır, çalışırız. Bugün ise gazetecilerin sahneye çıktığı gün olarak gazetecilere ödüllerini takdim ediyoruz" dedi.
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolay, bölgesel anlamda çok önemli çalışmalar yapan AGC'nin Türkiye'de en iyi cemiyetlerden biri olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE’DE BASIN AFRİKA ÜLKELERİNİN BİLE GERİSİNDE”
Her sene ödül töreninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, “Siyaset ve gazeteciliğin birbirine çok fazla ihtiyacı var. Gazetecilerin çok fazla zorluk çektiğini biliyorum. Sendikal haklarınızı alamadığınızı biliyorum. Özellikle yerel basının yeterli payı alamadığını biliyorum. Bundan daha acı olanı ise Türkiye’nin basın açısından dünyada artık neredeyse en sonlarda yer aldığıdır. Afrika ülkelerinin gerisine düşmüş bir ülkeyiz. Bunu ben değil, dünya basın kuruluşları söylüyor. Dolayısıyla bakıyoruz bugün Mustafa Balbay’ı alkışlıyoruz tutsaklıktan kurtulduğu için, diğer günde Nazlı Ilacak’a üzülüyoruz, bir gazeteden ayrılmak zorunda bırakıldığı için. Dolayısıyla önümüzdeki ödül törenlerinin sizler için daha iyi haberler olması dileğiyle bütün ödül alan gazeteci arkadaşları kutluyorum” diye konuştu.

“BASIN HER KESİMİN SESİ OLMALI”
Böylesi uzun soluklu bir ödül töreninde bulunduğu için mutlu olduğunu dile getiren Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, “Basın her kesimin sesi olmayı başarmıştır. Türkiye’nin çok yerinde gazeteciler var ama Antalya bunların başında geliyor. Türkiye’nin yerel ve mahalli bakımından da gazeteler çok önemli bir yere sahip. Gazetecilerin ulusal bakımdan da çok önemli bir yere sahip Antalya. Bu bakımdan sonra İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir’den sonra Antalya yer almaktadır. Ben bu vesileyle ödül alacak arkadaşları kutluyorum” ifadelerini kullandı.

İHA’YA “YILIN TV HABERİ” ÖDÜLÜ
Konuşmaların ardından dereceye giren gazetecilere ödülleri verildi. İhlas Haber Ajansından Çağdaş Yıldırım'ın "Ölümüne İkna" isimli görüntülü haberi ‘Yılın TV Haberi’ dalında ödül aldı.
28. Basın Ödülleri Yarışması'nda ‘Yılın Haberi’ dalında Doğan Haber Ajansı'ndan Teslime Tosun, ‘Yılın Araştırma ve İnceleme Yazısı’ dalında Kemer Aktüel dergisinden Saffet Yenigün ve Antalya Life dergisinden Ersin Aydın, ‘Yılın Güncel Yazısı’ dalında Akdeniz Manşet gazetesinden Ali Murat Özgen, ‘Yılın Röportaj Haberi’ dalında Habertürk gazetesinden Tekin Atay, ‘Yılın Turizm Haberi’ dalında Antalya Life'tan Melis Metin, ‘Yılın Radyocusu’ dalında Radyo Martı'dan Yasemin Bora, ‘Yılın Gazetesi’ dalında Körfez gazetesi ödül kazanırken, Nuri Dağtekin özel ödülü 'Günaydın' programı ile Kanal D'den İrfan Değirmenci'ye verildi.
20. Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması'nda ödül ‘Yılın Turizm Fotoğrafı’ dalında AB Medya'dan Güngör Koçak, ‘Yılın Sanat Fotoğrafı’ dalında da Kemer Gözcü gazetesinden Saffet Yenigün'e ödül verildi.
Ödül töreninin sonunda ise 25. Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması'nda ödül alan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine hediyeler verildi. Ödül töreni, çekilen toplu fotoğrafın ardından verilen yemekle devam etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ANTALYA, GAZETECİLER, CEMİYETİNİN, DÜZENLEDİĞİ, ANTALYA, BASIN, HASAN, ÖZKAY, FO
Yorumlar
Haber Yazılımı