Haber Detayı
16 Mart 2019 - Cumartesi 16:29
 
“TÜRKİYE’NİN ŞU AN EN ŞİDDETLİ PROBLEMİ EKONOMİDİR”
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun katılımlarıyla kentte faaliyet gösteren Oda, Birlik ve Kooperatif Başkanları, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Muhtarlar, CHP ve İYİ Parti İl Teşkilatının katılımıyla Serenler Otel’de düzenlenen yemekte buluştu.
Siyaset Haberi
“TÜRKİYE’NİN ŞU AN EN ŞİDDETLİ PROBLEMİ EKONOMİDİR”

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’yu Burdur’da görmekten çok mutlu olduklarını ve programda Türkiye ekonomisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunacağını kaydeden Başkan Ercengiz, “Bu akşam bizleri yalnız bırakmadınız,  davetimize icabet ettiniz, çok kıymetli bir konuğumuz var. Bizim siyasi partimizin ekonomiden sorumlu atom karıncası diyebileceğimiz milletvekilimiz gerçekten CV’sine baktığımızda oldukça dolu biri. Bu akşam da kıymetli milletvekilimiz önümüzdeki süreçte ülkemizin ekonomik durumunun ne olacağını bizlere elinden geldiğince anlatmaya çalışacak. Zor bir süreçten geçiyoruz. Üstesinden geleceğiz, üstesinden gelebilmek içinde önümüzdeki yerel seçimleri ülke genelinde en azından belli bir seviyede götürüp, Türkiye’nin dışarıdan bakılan görüntüsünün değişmesi kaydıyla Türkiye’nin ekonomisine olan güveni artırabileceğimize kanaat getirdik ve buna inandık aslında bütün dünyanın dışarıdan bize baktığı şekli de budur.” Şeklinde konuştu.

               

 

Fanatik Kitleler Uç Noktalarda

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kutuplaşan dünya düzeninde Yeni Zellanda’da İslamafobi karşıtı, fanatik kişilerin 50 dünya insanını katletmiş olmasını, dünyada da fanatik kitlelerin ne kadar uç noktalara gittiğine dikkat çekerek, “Buradan da orada hayatını kaybeden tüm Müslümanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Önümüzdeki yerel seçimlere bir atıfta bulunarak, iki hafta sonra ülkemizde yapılacak yerel seçimlerin, bir mahalli seçim olduğuna dikkat çekmek istiyorum. Adı üstünde mahalle muhtarlarından başlayıp, belediye meclis üyelerini, belediye başkanlarını ve il genel meclis üyelerini seçeceğimiz bu seçim, bir ölüm kalım savaşı değildir. O yüzden de kullandığımız dil, seçim kampanyalarımızı yürüttüğümüz model ya da anlayış asla kabalaşan, çirkinleşen ve 31 Mart ertesi sabahında da yeniden yüz yüze bakacağımızı düşünüp, hesap eden bir dil olmalı, bir kampanya olmalı diye düşünerek yaklaşık 3 aylık adaylığımızı mümkün olduğu kadar geride kalan 5 yılı anlatan hem de önümüzdeki süreçte Burdur Belediye Başkanlığı için çalışma arkadaşlarımızla birlikte nasıl bir vizyonla bu işi yapacağımızı anlatmaya gayret gösterdik. Samimi çalıştığımız bir 5 yılın ardından hep şunu söylemeye çalıştık, şeffaf, hesap verebilen, verdiği hesaptan asla vazgeçmeyen ve hesabın arkasında durabilen bir yönetim anlayışı ile 5 yılımızı geride bıraktık, sizler adına en büyük şey, geride kalan 5 yıl içinde iktidarda muhalif olmamız nedeniyle daha çok müfettişin ziyaret ettiği bir belediye olarak, ne Burdur Belediyesini, ne Burdur halkını utandıracak herhangi bir olumsuzluğa, herhangi bir şekilde Burdur’un adını ne ülke gündeminde, ne de olumsuz bir şeye yazdırmadık bu bizim için onurdur, şereftir” diye konuştu. Başkan Ercengiz, konuşmasına 5 yıllık görev sürecinde Burdur’a kazandırılan proje, yatırım ve çalışmaları aktardı. Ercengiz, sunumunda yeni dönemde hayata geçireceği proje ve çalışmaları da dile getirdi.

 

Yerel Seçimler Söylendiği Gibi Beka Meselesi Değildir

Başkan Ercengiz’in konuşmasının ardından CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun özgeçmişi okundu. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, “Biliyorsunuz önümüzde bir yerel seçim var, belediye başkanlarını seçeceğiz. Belediye Meclisi Üyelerini seçeceğiz ve kentimizde nasıl bir hayat yaşayacağımızı seçeceğiz. Söylendiği gibi bir beka meselesi değildir yerel seçimler, mahalli idarelerde belediye başkanlarını seçtiğimiz bir seçimdir, Türkiye Cumhuriyeti beka problemini 1923 yılında halletmiştir ve inşallah bir daha da beka sorunuyla karşı karşıya gelmeyeceğiz.” İfadelerini kullandı. 

 

Milli Ekonominin Kalbinin Attığı Şehir Burdur

“Geldiğimiz noktada bugün Türkiye Cumhuriyeti’ne baktığımızda milli gelir dediğimiz gelirimiz artık milli değil. Çünkü stratejik sektörlerimiz, topraklarımızla birlikte yani o geliri alamadığınız gibi aldığınız dış borcu faizle ödemek zorundasın, Türkiye’nin temel problemi de bu halde geldi. Bu fonlar alındığında Burdur ili desteklenseydi, milli ekonominin kalbinin attığı bir şehirdesiniz, Burdur halkına, köylüsüne, çiftçisine yürekten teşekkür etmesi gerekiyordu. Burdur’da bunu yapmadığı gibi başka şehirlerde de bunu yapmadı. Burdur’un temel geçim kaynağı nedir, tarımdır, ikincisi inşaat, temelde 3-4 tane üretim alanımız var. En önemlisi vazgeçemeyeceğimiz tarım ve hayvancılıktır. İkinci desteklememiz gereken sanayidir.  Bu ikisi ülkede güçlü olmalı, ondan sonra turizmdir, ondan sonra inşaat ve diğer sektörler gelir. Biz dünyadan bu kadar parayı aldığımızda kendi tarımımızı güçlendirip, Hollanda gibi yüksek bir tarım yapabilecekken, biz bunlara hiç gayret göstermedik” diye konuşan Milletvekili Erdoğdu, Türkiye ekonomisinde yaşanan tüm dalgalanma ve gelişmeleri, katılımcılara aktardı. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunların temel kaynaklarından bir tanesinin de eğitim sistemindeki sorunlar olduğunu belirterek, günümüzdeki üniversite öğrencilerin yine aynı ekonomik zorluklar nedeniyle eğitimlerinde problemler yaşadığını kaydetti.  Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Milletvekili Erdoğdu’ya anmalık takdim etti.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: “TÜRKİYE’NİN, ŞU, AN, EN, ŞİDDETLİ, PROBLEMİ, EKONOMİDİR”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“TÜRKİYE’NİN ŞU AN EN ŞİDDETLİ PROBLEMİ EKONOMİDİR”
“TÜRKİYE’NİN ŞU AN EN ŞİDDETLİ PROBLEMİ EKONOMİDİR”
Yorumlar
Haber Yazılımı