Haber Detayı
26 Aralık 2013 - Perşembe 10:00
 
SAMET AYBABA’NIN TRANSFER LİSTESİ BELLİ OLDU
MEDİCAL PARK ANTALYASPOR KULÜBÜ BAŞKANI GÜLTEKİN GENCER:“TEKNİK DİREKTÖRÜMÜZ SAMET AYBABA İLE YOLLARIMIZI AYIRMAYIZ”
Spor Haberi
SAMET AYBABA’NIN TRANSFER LİSTESİ BELLİ OLDU

 Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, Samet Aybaba’nın görevinin başında olduğunu belirterek, "Aybaba’nın 39 kişilik bir transfer listesi var. Bu transferler ikinci yarı için değil, uzun vadeli hazırlanmış bir transfer listesidir” dedi. 
Ligde son iki haftadır istemedikleri sonuçlar aldıklarını dile getiren Başkan Gencer, bu iki haftada hedefledikleri puanı alamadıklarını söyledi. Bu iki karşılaşmada alınacak puanlara prim vereceklerini hatırlatan Başkan Gencer, fakat alınan iç saha mağlubiyetinden dolayı takımın ceza aldığını kaydetti.

“TAKIMIMIZIN YANINDAYIZ”
Sadece Trabzonspor karşılaşmasını düşünmeye başladıklarını ifade eden Gültekin Gencer, “ Oraya da puan ya da puanlar almak için gidiyoruz. Takımızın her zaman yanındayız. Trabzon deplasmanında da takımımızı başta Sayın Valimiz Sebahattin Öztürk olmak üzere yönetim kurulu ve işadamları yalnız bırakmayacak” dedi.

“AYBABA İLE YOLLARIMIZI AYIRMAYIZ”
Taraftarların sitemlerinin olacağını belirten Başkan Gencer, “ Deniz’e yapılan bireysel hareketler var. Deniz’inde verdiği cevaplar var. Bir hata olmuş olabilir. Seyirci ne olursa olsun takımını 90 dakika desteklemesi gerekir. Öte yandan her kulüpte hoca problemi olabilir. Hoca değiştirmek çözüm değil. İstikrardan yana olan takımız. Hocayı seyirci istifaya davet etti diye, yollarımızı ayıracak değiliz. Birkaç gün önceki yönetim kurulu toplantımıza Samet Aybaba hocamızı da çağırdık. İlk yarının değerlendirmesini hep beraber yaptık. Aybaba, bize ilk yarının raporu ve takımın geleceğine yönelik kapsamlı bir rapor sundu. Aybaba ile başka bir düşüncemiz olsa bu rapor üzerinde çalışma yapmayız” diye konuştu.

“AYBABA’NIN 39 KİŞİLİK LİSTESİ”
Teknik direktör Samet Aybaba’nın raporu hakkında bilgiler veren Medical Park Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, “ 11 mevkide kale dahil olmak üzere her bölgeden 3’erli, 4’erli transfer listesi var. Toplam 39 kişilik bir transfer listesi var. Bu transferler ikinci yarı için değil, uzun vadeli hazırlanmış bir transfer listesidir. Antalyaspor’un 2014-2015 sezonunu kapsayacak bir rapor. Bu raporda öncelikli olarak istenilen futbolcular yer almış. Mesela 3 genç kaleci istiyor ama bunlardan bir tanesini istiyor. Alternatifli bir liste. Bizde listedeki mevkilerde yazan isimlerle tek tek görüşmeye başladık. Hocanın yaptığı rapor dışında bizde ciddi bir isim birikimi var. Bizim görüştüğümüz isimler var “ dedi.

“HOLMEN KONUSU KAPANDI”
Başkan Gencer, Fenerbahçe’den transfer etmek istedikleri Holmen konusunun kapandığını söyledi. Gencer, Holmen’in kulüpten ayrılmak istemediği yönünde gelen haber üzerine bu transfere nokta koyduklarını kaydetti.

“5 OYUNCUYLA YOLLAR AYRILIYOR”
Devre arasında 5 oyuncunun Antalyaspor’dan ayrılacağını belirten Başkan Gencer, “Şu ana kadar forma şansı bulamamış oyuncular. Sözleşmemizin taahhütlerine yerine getireceğiz. Sürekli yedek kalan oyuncularında futbol hayatlarının kapanmaması adına oynamak istiyorlarsa başka kulübe giderler. Birkaç oyuncumuza başka takıma gitmeleri halinde gerekli kolaylığı sağlayacağımızı söyledik” açıklamalarında bulundu. 

“BAROS’A SPORTİF DİREKTÖRLÜK”
Başkan Gencer, takımlarında 9 tane yabancı futbolcuları olduğunu hatırlatarak, “Bir oyuncumuz kirada olmasına rağmen, yıl sonu itibariyle 9 yabancı futbolcuyla sözleşmemiz var. Bir takım transfer düşünüyorsak, takımdaki yabancı kadrosunu açmamız gerekiyor. Ferdinand’ın durumu netleşecek. Ziziç ve Janda’nın durumu da netlik kazanacak. Baros’un durumu kesinlik kazanacak. Baros’un menajeriyle görüşme yaptık. Baros sakatlığı nedeniyle sezonu kapatacak dahi olsa kulüp olarak kendisinden ayrılmak istemiyoruz. Baros gibi bir ismi kulüpte başka pozisyonlarda çalışabileceğimizi söyledik. Antalyaspor’da futbolcu olarak oynamayacak bile olsa değişik görevlerde beraber olabileceğimizi ilettik. Sportif direktörlük olabilir. Öyle bir marka Antalyaspor’a biz vizyon kazandırır” şeklinde konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: MEDİCAL, PARK, ANTALYASPOR, KULÜBÜ, BAŞKANI, GÜLTEKİN, GENCER“TEKNİK, DİREKTÖRÜM
Yorumlar
Haber Yazılımı