Haber Detayı
26 Mayıs 2016 - Perşembe 22:15
 
REKTÖR KORKMAZ’DAN BİRİNCİ YIL DEĞERLENDİRMESİ
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz rektörlük görevinin 1. Yılında Burdur Basını ile buluştu.
Gündem Haberi
REKTÖR KORKMAZ’DAN BİRİNCİ YIL DEĞERLENDİRMESİ

14 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından ataması yapılan Korkmaz rektörlük binasında basın mensupları ile birlikte görevinin 1. Yılı ve MAKÜ’nün 10. Yılı olması vesilesi ile 10. Yıl pastası kesildi.  Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ bir yıllık çalışmalarını Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet KARACA, Prof. Dr. Durmuş ACAR, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Ömer TEKŞEN, Doç. Dr. Hüseyin DALĞAR, Yrd. Doç. Dr. Mustafa KILINÇ, Genel Sekreter Ali Nihat GÜNDÜZALP, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf TORTOP ve basın mensupları ile MAKÜ senato toplantı salonunda gerçekleştirdi.

MAKÜ’nün toplamda 805 Akademik Personel ile 24 bin 623 öğrenciye hizmet verdiğini ifade eden Korkmaz, “2006 yılında kurulan üniversitemizde son 1 yıl içerisinde 5 Fakülte, 3 Meslek Yüksekokulu ve 1 konservatuvarın açılışını gerçekleştirdik. 6. Fakültemiz Diş Hekimliği Fakültesi için de görüşmelerimiz devam ediyor. Üniversitemizde toplamda 11 Fakülte, 6 Yüksekokul, 13 Meslek Yüksekokulu, 1 Konservatuvarımız var” dedi.

Üniversitedeki bölümler ve programlar hakkında da bilgiler veren Korkmaz, “İlk göreve geldiğimizde 40 binin üzerinde bir öğrenci hedefi koymuştuk. Bu yıl ÖSYM kitapçığında 10 binin üzerinde öğrenci talebimiz olacak. Her yıl %25’lik artışla bu hedefimizi yakalayacağız. Sosyal ve kültürel gelişiminin yanı sıra idari ve eğitim alanlarının fiziki alt yapısını güçlendirmek, üniversitemizin sosyal ve kültürel alanlarını geliştirme hedeflerimizi de gerçekleştiriyoruz” dedi.

MEHMET AKİF ERSOY ADINA ULUSAL VE ULUSLARARASI İLK TÖREN

1.Uluslararası Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödül Töreninin Türkiye’de ve Uluslararası düzeyde ilk olduğunu söyleyen Rektör KORKMAZ; “İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. Yıldönümüne de rastlayan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 10. Yıl etkinlikleri kapsamında ilki düzenlenen Uluslararası Bilim ve Sanat Ödül Törenini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımıyla gerçekleştirdik. Bu yıl Üniversitemizde ilkini gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonu Cumhurbaşkanımızın himayesinde Uluslararası bir formata döndürerek yurtdışında bir ülkede gerçekleştirmek için çalışmalar yapmaktayız” dedi.

Sunum sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rektör KORKMAZ, Özellikle Kurna Yokuşundaki sıkıntılar hakkında sorulan soruya; Ulaşım noktasında en kara noktanın Kurna Yokuşu olduğunu, bu konuda siyasilerimizle de gerekli görüşmeleri yaptıklarını ve o kara nokta bölgesinde iyi bir proje çalışmayla kurna rampasının düzeltilerek ulaşım konusundaki bazı sıkıntıları çözmüş olacaklarını dile getirdi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: REKTÖR, KORKMAZ’DAN, BİRİNCİ, YIL, DEĞERLENDİRMESİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
REKTÖR KORKMAZ’DAN BİRİNCİ YIL DEĞERLENDİRMESİ
REKTÖR KORKMAZ’DAN BİRİNCİ YIL DEĞERLENDİRMESİ
REKTÖR KORKMAZ’DAN BİRİNCİ YIL DEĞERLENDİRMESİ
Yorumlar
Haber Yazılımı