Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 19:01
 
OKAN’DAN ERCENGİZ’E SORULAR
AK Parti Burdur Belediye Meclisi Grup Sözcüsü ve AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin OKAN’ın yaptığı basın açıklaması şu şekilde;
Siyaset Haberi
OKAN’DAN ERCENGİZ’E SORULAR

AK Parti Burdur Belediye Meclisi Grup Sözcüsü ve AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin OKAN’ın yaptığı basın açıklaması şu şekilde;

 

 

Belediyemiz 2019 Şubat Ayı toplantısında, AK Parti Grubu olarak Sayın Belediye Başkanına bir hatırlatma yaparak beraberinde sorumuzu yönelttik.

 

‘’Önceki dönem Belediye Başkanımız Sayın Sabahattin Akkaya, görev yaptığı süre içinde Şirket yönetim kurulu üyeliğini yerine getirmiş karşılığında HUZUR HAKKI ALMAMIŞTIR.’’

 

Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz de göreve seçildikten sonra kamuoyuna HUZUR HAKKI ALMAYACAĞIM diyerek Burdur Halkına mecliste açıklamada bulunmuştu.

Ancak öğrendik ki aradan kısa bir süre geçtikten sonra, Belediye Şirketlerinden HUZUR HAKKI ALMAYA BAŞLAMIŞ ve kendi söylemiyle bir bankada hesap açtırarak paraları biriktirmeye başlamış.

 

Attım Tuttum diyerek gerçek yüzünü ortaya çıkaran Başkandan böyle bir Ali Cengiz oyununu bekliyorduk. Ancak sözünü bu kadar kısa sürede unutacağını ve utanmadan sıkılmadan aldım diyeceğini açıkçası beklemiyorduk.

 

Ali Orkun Ercengizin mecliste sorumuza verdiği cevap; ‘’Bu soruyu bana soracağınızı biliyordum. Evet huzur hakkı alıyorum ve bir bankada hesaba yatırıyorum. Eğer istiyorsanız verebilirim demiştir.’’

 

Ak Parti Meclis Grubu olarak açık çağrıda bulunuyoruz!

 

‘’BİR KEREDE DİKDUR VE VERDİĞİN SÖZÜ YERİNE GETİR’’

 

Belediye Şirket Yönetim Kurulu Üyesi olma münasebeti ile ALMAYACAĞIM dediğin halde ALDIĞIN HUZUR HAKKI sözünü tutarak ve teklifini yerine getirerek KAÇ AY ALDIĞINI VE TOPLAM TUTARINI KAMUOYUNA AÇIKLAYARAK BELEDİYE ŞİRKETİNE İADE ETMESİNİ ALİ ORKUNA teklif ediyoruz.

İstiyorsanız vereyim size diyen Başkana cevabımız; bize değil, Burdurun geleceği için Şirkete PARAYI GERİ İADE etmesidir ve huzur hakkı parasını Burdur kamuoyuna yatırdığını ispat etmelidir. Bu para ilimizin hizmetine girmelidir.

Bu açıklamamız ile birlikte Kamuoyuna da bir sözümüzü paylaşmak istiyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Deniz KURT, göreve geldiği takdirde HUZUR HAKKI ALMAYACAK, BU PARAYI BURDURUMUZ İÇİN HARCAYACAKTIR.

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: OKAN’DAN, ERCENGİZ’E, SORULAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı