Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 16:01
 
Millevekili Uğur; "Muhtarlarımız hak ettiği değeri Ak Parti hükümeti döneminde almıştır."
AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle mesaj yayınladı.
Siyaset Haberi
Millevekili Uğur;

 

Burdur Milletvekili Yasin Uğur,  19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle açıklama yaptı.

 

Milletvekili Uğur yaptığı açıklamada “Muhtarlarımız yerel yönetimlerin en önemli temsilcileridir. Köylerimizin ve mahallelerimizin hizmet elçisidir.

 

Siyasi hayatı boyunca demokrasinin yerelden başladığına ve büyük devlet olmanın yolunun yerelden geçtiğine inanan Cumhurbaşkanımız, her fırsatta muhtarlığın önemine vurgu yapmaktadır. Bu vesile ile de Cumhurbaşkanımız Muhtarlar Toplantısını başlatmış ve muhtarlara verdiği önemi göstermiştir.

 

 Demokrasinin bir gereği olarak bizzat vatandaşlar tarafından seçilen ve her biri milletin birer ferdi olan muhtarlarımız, görev yaptıkları mahalleler ve köylerdeki sorunun çözümü, vatandaşların talep ve beklentilerinin yerine getirilmesi yolunda kamu idareleri ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde hareket eden önemli birer hizmet odaklarıdır.

 

Muhtarlarımız hak ettiği değeri Ak Parti hükümetimiz döneminde almıştır. Bizler, milletvekilleri olarak muhtarlarımızın taleplerini ciddiye alıyoruz. Mahallelerimizin ve köylerimizin sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapıyoruz.

 

Bu vesile ile kamu hizmetlerinin halka ulaşmasında büyük emekleri olan başta Burdur’umuzun çalışkan ve vefakâr muhtarları olmak üzere tüm muhtarlarımızın bu özel gününü kutlarım." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Millevekili, Uğur;, "Muhtarlarımız, hak, ettiği, değeri, Ak, Parti, hükümeti, döneminde, almıştır.",
Yorumlar
Haber Yazılımı