Haber Detayı
02 Ocak 2014 - Perşembe 14:52
 
85 ÖĞRETMEN EKOLOJİK OKURYAZAR OLDU
MANAVGAT’TA 85 ÖĞRETMEN EKOLOJİK OKURYAZAR OLDU
Eğitim Haberi
85 ÖĞRETMEN EKOLOJİK OKURYAZAR OLDU

Antalya'nın Manavgat ilçesinde Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’nın (TEMA) Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirdiği "Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi" kapsamında düzenlenen seminere katılan öğretmenlere sertifikaları verildi.
IMKB Ticaret Meslek Lisesi’nde Sarılar Zeki Vargün İlkokulu Sınıf Öğretmeni Zeynep Aras tarafından verilen iki günlük eğitimin ardından eğitime katılan 85 öğretmene sertifikaları Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç ve TEMA Vakfı Antalya İl Temsilcisi Şenay Malbora Kurdoğlu tarafından verildi. 
Törende konuşan TEMA Vakfı Antalya İl Temsilcisi Şenay Malbora Kurdoğlu, "Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı ile TEMA Vakfı'nın protokolü imza altına alındı. Bize gelen başvurular değerlendirildi. Manavgat Antalya il ve ilçeler dahilinde yavru TEMA ve Minik TEMA öğretmenlerimiz de bizimle çalışmaya başladılar. Bakanlığın onayıyla arkadaşlarımız çalışmaya başladılar. Kitapları ise Milli Eğitim Bakanlığı ile TEMA birlikte hazırladı" dedi.
Manavgat Milli Eğitim Müdürü İsmail Kılıç ise sertifika alan öğretmenleri kutladı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: MANAVGAT’TA, 85, ÖĞRETMEN, EKOLOJİK, OKURYAZAR, OLDU
Yorumlar
Haber Yazılımı