Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 09:35
 
MAKÜ AVRUPA GENÇLİK AĞINA DAHİL OLDU
MAKÜ AVRUPA GENÇLİK AĞINA DAHİL OLDU…
Eğitim Haberi
MAKÜ AVRUPA GENÇLİK AĞINA DAHİL OLDU

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) faaliyet gösteren TÜBİTAK ve Avrupa Birliği Proje Yazma ve Uygulama Topluluğu (PROGEM), SALTO-YOUTH Avrupa Gençlik Ağına dahil oldu.

 

Gençlik alanındaki Avrupa öncelikli alanlarda çalışan yedi kaynak merkezinden oluşan bir ağ olan SALTO-YOUTH Avrupa Gençlik Ağına MAKÜ PROGEM Topluluğunun da dahil edilmesiyle yapılacak çalışmalarda güçlü ortaklılar kurulacak. Böylece yapılması planlanan projelerde gençlik çalışanları ve gençlik liderlerine ışık tutulacak.

Daha önce yurtiçinde ERASMUS + KA2 ve KA3 projelerine katılan PROGEM Topluluğu, Makedonya’da gerçekleştirilecek olan 2 farklı proje içerisinde de yer alıyor. 

 

SALTO-YOUTH'da yer alan PROGEM Topluluğuna ilişkin bilgilere https://www.salto-youth.net/tools/otlas-partner-finding/organisation/progem.19020/ adresinden erişilebiliyor.

 

SALTO-YOUTH nedir?

SALTO-YOUTH, Avrupa Komisyonu'nun Eğitim Stratejisinin bir parçası olarak, gençlik çalışanları ve gençlik liderleri için yaygın öğrenme kaynakları sağlayarak Avrupa Komisyonu'nun ERASMUS + Gençlik Programı çerçevesinde kuruluşları ve Ulusal Ajansları desteklemek için eğitim ve iletişim kurma faaliyetleri düzenlemektedir.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAKÜ, AVRUPA, GENÇLİK, AĞINA, DAHİL, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı