Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 12:51
 
KURT; ‘İMARDA HERKESE EŞİT VE ADİL HİZMET VERİLMELİDİR’
Ak Parti’den Müteahhitler Derneği Ve Mimarlar Odasına Ziyaret
Siyaset Haberi
 KURT; ‘İMARDA HERKESE EŞİT VE ADİL HİZMET VERİLMELİDİR’

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Cumhur İttifakı AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt ve İl Başkan Yardımcıları, Müteahhitler Derneği Başkanı Halil Özer, Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Özeş ve Yönetim Kurulu üyelerine ziyarette bulundu.

 

Müteahhitlerin ve Mimarların sıkıntılarının farkında olduklarını belirten İl Başkanı Volkan Mengi, İmar’daki ruhsatların ve iskânların en az bir ay içerisinde verilmesi gerektiği ve imar planı düzenlemelerinin kişiye özel değil genel prensiplerde adil yapılması gerektiğini vurguladı. İmar işlemlerinde kişiye özel ilgi ve işlemlerin hızlandırılması gibi toleransların yapılmaması gerektiğini de işaret eden Başkan Mengi, herkesin inşaat ruhsat ve iskânının 1 ay içinde verilerek, kent ekonomisine bir an önce katkı sağlanması için destek olunması gerektiğini ifade etti.

Cumhur İttifakı AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, “İnşaat ruhsat ve iskân işlemleri kişiye özel değil, herkese eşit süre içerisinde ve adil bir hizmet verecek şekilde şehir ekonomisine bir an önce katkı sağlamasının önünün açılmasını gerekiyor. Biz Burdur’da her zaman görüştüğümüz Müteahhit ve Mimar arkadaşlarımızın anlattığı gibi imar planı değişiklikleri kişiye özel değil, herkese adil davranılan imar çalışmalarını hayata geçirmeliyiz. Alt yapı çalışmalarının ana organizatörü belediye olmalıdır. Su, Kanalizasyon, Telekom ve Elektrik gibi alt yapının tek bir yerden yani belediyeden organize edilmesi gerekiyor. Böylece tüm ekipler koordineli olarak çalışarak, alt yapı ve imar işlemleri kesintisiz ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşacaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: , KURT;, ‘İMARDA, HERKESE, EŞİT, VE, ADİL, HİZMET, VERİLMELİDİR’,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
 KURT; ‘İMARDA HERKESE EŞİT VE ADİL HİZMET VERİLMELİDİR’
Yorumlar
Haber Yazılımı