Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 08:11
 
Kent Trafiği Pamukkale Üniversitesine emanet
Başkan Ercengiz, "Bizler bilime inanıyoruz." Diyerek, kent trafiğini Pamukkale Üniversitesi'ne emanet etti.
Gündem Haberi
Kent Trafiği Pamukkale Üniversitesine emanet

 

Burdur Kent Merkezi'nde daha akıcı bir trafik kazandırılması amacıyla, Burdur Belediyesi ile Pamukkale Üniversitesi işbirliğinde hazırlanan 'Ortak Hizmet Projesi’nin 2. etabı için imzalar atıldı.

 

İlk etabı 2016 yılında gerçekleştirilen projenin 2. etabına başlandı. Ortak Hizmet Projesi'yle, kent trafiğinin, akademisyenlerin desteğiyle ve bilimsel bir bakış açısıyla en doğru şekilde iyileştirilmesi hedefleniyor. 

 

Başkanlık makamında imzalanan protokole ilişkin açıklama yapan Başkan Ercengiz, “Bugün Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğümüz ve Sayın Rektör Hocamız ile bir protokole imza attık. Mühendislik Fakültesi’nin çok kıymetli hocalarının ve asistanlarının desteği ile Burdur Kent içi Trafik düzenlemeleri,yaya geçitleri, toplu taşıma ve bisiklet yollarının düzenlenmesi için Burdur’umuzda köklü bir çalışma yapılacak.

İlk etabını 2016 yılında gerçekleştirmiştik. Bir takım fiziki düzenlemeleri onların tavsiyeleri neticesinde yaptık ve belli kavşaklarda belli rahatlamayı sağlamıştık. Daha büyük bir projeye imza atıyoruz bu dönemde, İnşallah sonuçlarını alacağız. Burdur’un çağdaş yaşanabilir bir kent olması yolunda, kent içi trafiğinin yeniden düzenlenmesi, yurttaşımızın yaya olarak güvenliğinin düzgün şekilde sağlanması ve vatandaşımızın bizden beklentisi olan, doğru hizmetlerin üretilmesi anlamında bu protokolün kentimize ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.

Bugün Burdur için kent trafiğinde yeni bir gün diyebiliriz. Bugünden itibaren çalışmalar başlayacak ve en kısa sürede de sonuçlarını alacağımıza inanıyorum. Bizler bilime inanıyoruz. İşi doğru kişilerin yapmış olması bize hem zaman kazandıracak, hem de ekonomiye katkı koyacak. Kent merkezindeki trafiğin 5 dakika aksaması demek yüzlerce aracın yakıt tüketmesi demek. Yeni düzenlemelerle de çok daha iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Bu konuda da güveniyoruz hocalarımıza.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kent, Trafiği, Pamukkale, Üniversitesine, emanet,
Yorumlar
Haber Yazılımı