Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 15:55
 
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın,
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Bucak İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi.
Siyaset Haberi
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın,

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Bucak İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi.


Burdur programı kapsamında ilk olarak Kocaaliler Beldesi'ne giden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, beraberinde Isparta Milletvekili Aylin Cesur,25.Dönem Burdur Milletvekili  Alparslan Ahmet Dursun, İYİ Parti Isparta İl Başkanı Özgür Tandoğan, İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan,Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ın Yardımcısı Mehmet Arslan,İYİ Partili Isparta Uluborlu Belediye Başkanı Aziz Tuna, ile birlikte Kocaaliler Belediye Başkanı Selahatdin Gökçe'yi makamında ziyaret etti.

 

BUCAK SALEBİNİ İÇTİ
 

Bucak ilçesine geçen Aydın ve beraberindekiler, İYİ Parti Bucak İlçe Teşkilatı'nda coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.İlk olarak İlçe Başkanı Safa Sönmez'i makamında ziyaret eden Aydın'a Bucak salebi ve Bucak'ın yöresel ürünleri hediye edildi.
 

Partili vatandaşlarla yapılan toplantı adeta miting havasında geçerken, Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın partililere hitaben yaptığı konuşmada tek adam düzenini eleştirdi.
 

"TEK KİŞİNİN ADALETİNİ KABUL EDEMEYİZ"
 

Aydın yaptığı konuşmada;

"Gücü kullananların getirdiği avantajla devletin bir sopa olarak kullanıldığı ve devletin onlara sağladığı avantajlarla güç kullanmaktan imtina etmiyorlar. Adalet devletim oluyor tek kişinin adaleti oluşuyor, tek kişinin adaleti oluşursa da Amerika’ya gitmeden önce Ahmet ve Mehmet Altan kardeşler mahkemelerde serbest bırakılarak önleri açılabiliyor. Niye çünkü emir tek yerden geliyor. Öyle bir düzen hiçbirimizin kabul edebileceği bir düzen değildir. Yüce Allah ayeti kelimesinde adaletli hüküm edin diyerek emredici bir hükmü karşısında ne yazık ki dini İslam olarak kullananlar bugün adaleti sadece ve sadece kendi sopası haline dönüştürmüştür. Bu durumu ülke olarak hak ediyor muyuz? Hak etmiyoruz. Bunu kabul edebilir miyiz? Edemeyiz. Çünkü biz herkes gibi değiliz, sadece konuşan ama zamanı geldiğinde masanın altına saklanan kişilerden değiliz. Biz gerektiğinde o mücadeleyi adam gibi verecek insanlarız."
 


İYİ Parti'nin cesurlar hareketi olduğunun altını çizen Aydın, "Partimizin genel başkanına seni hapse atarım diyebiliyor. Sopa gösterebiliyor ve bu durumlara da gizli yapmıyor. Tehditlerini saklamıyor aleni yapıyor. Yıllardır sindirdiği insanlardan gücünü alarak bu cümleleri kullandı. Ama karşısında elinden ne geliyorsa yapan bir kadının cesur duruşu vardı"  Dedi.
 

"Hep söylüyorum aslında korku düzeninin yıkıldığı an o andır" diyen Aydın, "Bu dik duruşa bu kafa tutuşa tek bir adım bile atamayan adamların aslında nasıl devlet gücünün sopasıyla korkutamadığı insanlar olduğunu da anlamış olduk" şeklinde konuştu.
 

"AK PARTİ DÖNEMİ KAPANDI"
 

Ak Parti dönemi kapandığını belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, "Araştırmalar bize şunu gösterdi. İYİ Parti, oy geçişkenliği ve zenginliği açısından tüm partilerden oy alabilen bir parti haline dönüşmüş vaziyette. Özellikler her partiden küskün, dargın, umudunu kesmiş ve yeni parti içerisinde olan insanların her kesiminden partimize bir akış olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Son 1 ayda üyeleri analiz ettiğimizde şunu gördük. Partimize en çok katılım AK Parti'den, daha sonra MHP'den, üçüncü sırada da CHP'den oldu. Bu oy geçirgenliğinin hızlı bir şekilde artması ve organize bir çabaya dönüştürülmesi için bu tür faaliyetleri yapacağız" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti, Genel, Başkan, Yardımcısı, Aydın,, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı