Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 09:38
 
İVME-KENT (TEKNOKENT) İMZA TÖRENİ
Teknokent İdari Binası için İmzalar Atıldı
Gündem Haberi
İVME-KENT (TEKNOKENT) İMZA TÖRENİ

Teknokent idari binasının protokol imza töreni, Rektörlük makamında gerçekleştirildi.

İmza töreninde aynı zamanda Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı da olan MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ, Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet KARACA, Genel Sekreter Ali Nihat GÜNDÜZALP ile ALYA Grup Yapı Enerji Turizm Ticaret Limited Şirketi’nin firma temsilcisi Cengiz Akif GÜCÜYENER yer aldı.

KORKMAZ: ‘TEKNOKENT ÜNİVERSİTEMİZE AYRI BİR GELİŞME İVMESİ KAZANDIRACAK”

MAKÜ bünyesinde kuruluşu gerçekleştirecek Teknokent’in binası ile ilgili çalışmalara başlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ, “Daha önce de kamu oyuna Teknokent’i 2016 yılı içerisinde hizmete açacağımızı duyurmuştuk. Yüklenici firma ile yılsonuna yetiştirmeye çalışacağız. Bu kapsamda bu yıl içinde bitecek şekilde çalışmalarımızı hızlandıracağız.

Teknokenti neden önemsiyoruz? Öncelikle Üniversite-sanayi işbirliğinin en önemli parçalarından birini oluşturuyor. Öğretim üyelerinin sektörle bir araya gelerek ticari faaliyette bulunması, yapmış oldukları ARGE’lerin üniversite bünyesinde ürüne dönüştürülmesi, akademisyenlerin ticari faaliyetlerinin şu anki mevcut mevzuat çerçevesindeki en önemli bileşeni olması bakımından teknokent önemlidir. İkincisi teknokent üniversitemize ayrı bir gelişme, bir sıçrayış getirecek zira nitelikli akademisyenleri üniversitemize çekebilmemiz için özellikle ARGE ve bilişim temelli nitelikli akademik yapıların ilgi odağı olabilmesi için de Üniversitemizde teknokentin bulunması gerekiyor. Umuyorum ki bu yıl içerisinde bunu bitirir ve iş dünyası ile akademinin hizmetine sunmuş oluruz.” şeklinde konuştu.

İhaleyi kazanan ALYA Grup Yapı Enerji Turizm Ticaret Limited Şirketi’nin firma temsilcisi Cengiz Akif GÜCÜYENER ise “Üniversitemize yapılacak teknokent firmamıza nasip oldu. Sözleşmeyi imzaladık. İnşallah belirlediğimiz süre içerisinde teslim etmeyi planlıyoruz. Sözleşmede 400 günde tamamlanacağı yazsa da firmamızın iş yapma prensibi bu süre daha da kısalabilir. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör: Haluk SAĞLAM
Etiketler: İVME-KENT, (TEKNOKENT), İMZA, TÖRENİ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İVME-KENT (TEKNOKENT) İMZA TÖRENİ
Yorumlar
Haber Yazılımı escort bayan istanbul