Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 09:13
 
İlk ziyaret Sakarya İlkokulu'na
BİGEP Tanıtım Toplantısı Sonrası İlk Ziyaret Sakarya İlkokulu’na Yapıldı
Eğitim Haberi
İlk ziyaret Sakarya İlkokulu'na

 

Vali Hasan Şıldak, “Burdur Valiliği Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP)” tanıtım toplantısının ardından ilk ziyaretini Sakarya İlkokulu’na gerçekleştirdi.

 

Ziyareti kapsamında öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Vali Şıldak, “Bir Eğitim Şehri Olan Burdur’da Eğitim Birinci Önceliğimiz” sloganıyla İlimizde başlattıkları eğitim seferberliğinin başarıya ulaşması ve geçmiş yıllarda eğitimde elde edilen başarıların tekrar yakalanarak, bu alanda yukarıya doğru bir sıçrama yapılması adına bu projenin hazırlandığını belirtti.

 

BİGEP’in sadece akademik başarıyı hedefleyen bir proje olmadığının altını çizen Vali Şıldak, bunun yanında sanatsal, sportif, kültürel ve sosyal alanlarda öğrencilerimizin başarılarını artıracak, proje kültürünü yaygınlaştıracak ve okullarımızda yenilikçi sınıflar ve tasarım beceri atölyeleri ile eğitim alanlarının geliştirilmesinin amaçlandığını belirtti.

 

İlimiz eğitim kadrosuna güvenlerinin tam olduğu belirten Vali Şıldak, BİGEP kapsamında 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda çağın gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip bireylerin yetiştirilerek Burdur’u eğitimde model bir kent olması için çabaladıklarını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlk, ziyaret, Sakarya, İlkokulu'na,
Yorumlar
Haber Yazılımı