Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 18:29
 
İl Başkanı Mengi’den ‘Başkan Ercengiz Akrabalarını İşe Alıyor’ İddiası
AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi bir basın açıklamasında bulunarak; “Ercengiz, Sülalesine İşsizlik Problemi Yaşatmadı; başkan belediyeyi akraba şirketine çevirdi.” dedi.
Siyaset Haberi
İl Başkanı Mengi’den ‘Başkan Ercengiz Akrabalarını İşe Alıyor’ İddiası

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi bir basın açıklamasında bulunarak; “Ercengiz, Sülalesine İşsizlik Problemi Yaşatmadı; başkan belediyeyi akraba şirketine çevirdi.” dedi.

 

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’nin basın açıklaması;

 

Burdur’umuzun gönül belediyeciliği ile kucaklaşmasına şafak saydığı şu günlerde, Yerel seçim öncesi Burdur Belediyesinin 5 yıldır çözüm sağlayamadığı birçok konudaki görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyoruz.

Ali Orkun Ercengiz’in göreve gelmesi ile Burdur Belediyesinde siyaset etiğine ve şehrin insanlarıyla barışık dokusuna aykırı bir kadrolaşma başladı. Kamuoyunda çok uzun süredir tartışıla gelen, her kesimden ve düşünceden hemşehrilerimizin rahatsızlık duyduğu bir konuyu, Ercengiz’in Aile bireylerinin Belediyeye doldurulmasıyla ilgili olarak, Sayın Başkandan cevabını alamadığımız için kamuoyunu bilgilendirmek istedik.

Burdur Belediyesi Şubat Ayı Meclis oturumunda Sayın Ercengiz’e, kamuoyunun ve basının önünde açıkça ailesinden ve yakınlarından kaç kişiye Burdur Belediyesinde istihdam sağladığını, ailesinden kaldıysa daha akraba almaya devam edecek mi ve görev süresi içerisinde Aile mensuplarına toplam ne kadar maaş ödediğini sorduk.

Ali Orkun Ercengiz her zamanki agresif ve insanlara tepeden bakan üslubu ile bir Belediye Başkanlığı makamında oturan kişinin olgunluğundan eksik şekilde, sorularımıza cevap vermedi. Zannetti ki siyaset mühendisliği yaparım, gerçekleri halkımızdan gizlerim, sağa sola saldırarak gündemi değiştirir gemimi keyfime göre yüzdürmeye devam ederim. AK Parti Grubu olarak böyle konular için özel geliştirilen Ali Cengiz oyunlarına daha önce gelmediğimiz gibi, bundan sonra kalan yaklaşık 5 gün içinde de gelmeyeceğiz.

 

'' HALKIN BELEDİYESİ SANKİ BAŞKANIN AİLE ŞİRKETİ''

Ali Orkun Ercengiz ile Burdur Belediyesi sülale devrine başlamıştır. Başkan, hiçbir dönem yaşanmamış, Şehrimizi yöneten hiç bir Belediye Başkanının bırakın yapmayı aklından bile geçirmediği bir akraba düzenini kurmuştur. Ali Orkun Ercengiz şehrin idareci siyaset ahlakını ve etiğini yok saymış, Burdur Belediyesinin en kritik idari noktaları başta olmak üzere her bir birimine akrabalarını doldurmuştur. Utanarak, üzülerek ve hayıflanarak kamuoyundan gizlenen gerçeği açıklıyoruz!

 

 

 

Ali Say (Dönemin Belediye Başkan Yardımcı ve Meclis Üyesı kontenjan adayı/ Ali Orkun Ercengiz'in Kuzeni )

A. S. ( Su İşleri Birim Şefi Personeli/ Ali Orkun Ercengiz'in ve dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın Kuzeni )

N. S.( İmar Müdürlüğü Personeli/ Belediye Başkanının ve dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın Kuzeninin Eşi)

E. S. ( Park Bahçeler Müdürlüğü Personeli / Belediye Başkanının ve dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın Kuzeni )

Burak Polat ( Özel Kalem Müdürlüğü kadrosundan Kadroya alındı, Kültür Sosyal Hizmetler Müdürü, Ali Orkun Ercengiz’in Kuzeni )

M. P. ( İtfaiye personeli, Belediye Başkanının ve dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın Kuzenin Eşi )

C. D. ( Kısa süreliğine İtfaiyeye alınarak emekli edildi, Belediye Başkanının Kuzeninin Kayınpederi )

Mustafa Bozkurt ( İmar Müdürü / Belediye Başkanının Kuzeninin Eşi )

E. G.  ( Chp il genel meclisi adayının damadı )

Z. G.  ( Chp il genel meclisi adayının kızı )

Ş. A.  (dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın kuzeni )

N. A. (dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın kuzeninin Eşi )

S. K. ( Şoför Kadrosunda / dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın akrabası)

A. T.  ( Alaca Dokuma Bölümü Personeli / dönemin Belediye Başkan Yardımcısı kontenjan adayın kuzeni )

H. T. ( Fen İşleri Personeli  / Chp Belediye Meclis Üyesinin oğlu )

S. K. ( Chp Belediye Meclis Üyesinin Kardeşinin Damadı)

M. P. ( Chp Belediye Meclis Üyesinin Kızı )

M. Ç. ( Chp Belediye Meclis Üyesi Adayının Ablasının Damadı)

F. V. ( Belediye Başkanının Akrabası )

Tespit edebildiğimiz isimler bu kadar. İddia edildiğine göre Ercengiz Akrabalarına kendi döneminde yaklaşık 2 Milyon TL maaş ödemesi Burdur Belediyesi tarafından yapıldığı kamuoyu tarafından konuşulmaktadır. Açıkladığımız bu aile mensupları ile yakın çevre, hısım akraba, kendi meclis üyelerinin çocukları da hesaba katıldığında rakam çok ciddi bir sayıya ve maaş bazında milyonlara ulaşmaktadır. Sürekli ekonomiden, istihdamdan ve işsizlikten bahseden Ercengiz, sülale devri yaratarak Belediyemizden istihdam bekleyen binlerce insanımızla dalga geçmektedir.

Yakınları hariç sadece Aile bireylerine ödediği maaşla ile halkımıza vaat ettiği bir kısım projeyi hayata geçirebilirdi. Ercengiz tabiri yerindeyse her gün Çocuk gibi ağlamak yerine, bu milyonlar ile ilimizin geleceğine yönelik birçok yapılanma gerçekleştirilebilirdi. Ancak Ercengiz milyonları şehre harcamak yerine akrabalarına maaş olarak ödemeyi tercih etti. Lüks, şatafatlı, kendine gösterişli Belediye Başkanlığı yaparak herkesin konuştuğu, eleştirdiği Ercengiz; Belediye Kaynaklarının kullanımı noktasındaki aile ve kişisel hassasiyetini şehrimize ve ihtiyaç sahiplerine göstermeyerek 2014/2019 yılları arasını heba etmiştir.

Bir kez daha altını çizerek ifade ediyoruz ki; Belediye Başkan Adayımız Sayın Deniz Kurt ile sülale devri, bol makam arabalı lüks yaşama devri, akçeli dedikodular devri, hoyratça kaynakları harcama devri sona erecek. Şeffaf, Gizli gündemsiz, Hesap verilebilir Belediye Başkanlığı dönemi başlayacaktır.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: İl, Başkanı, Mengi’den, ‘Başkan, Ercengiz, Akrabalarını, İşe, Alıyor’, İddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı