Haber Detayı
27 Mayıs 2016 - Cuma 13:59
 
İKRAM ÇEŞMESİ’NDEN ŞERBET AKACAK
KEPEZ'DE İKRAM ÇEŞMESİNDEN ŞERBET AKACAK
Gündem Haberi
 İKRAM ÇEŞMESİ’NDEN ŞERBET AKACAK

Kepez Belediyesi, sebil geleneğini yaşattığı "ikram çeşmesi"nden Ramazan ayında Şerbet akacak. 
Kepez Belediyesi, Antalya’da bir ilk olan ikram çeşmesinden, cuma ve pazar günleri Kepez’in farklı noktalarındaki camilerinden vatandaşlara çorba ikramı sürdürüyor. İkram ve hayır kültürüne yönelik bir hizmet olan ikram çeşmesini, bugüne kadar 9 mahalleye götürüldü. Dokuma Kent Parkı’nda 9 Nisan’da hizmete giren çeşmeden, 3 bin 600 vatandaşa çorba ikram edildi. Çorba ikramından önce sabah namazından ardından camilerde mevlidi şerif de okutuldu. İkram çeşmesi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile ilçe halkının buluşmasına, sohbet etmesine de vesile oldu. Başkan Tütüncü, 8 mahalledeki çorba ikramlarına katıldı ve elleriyle vatandaşlara çorba ikram etti.
Tütüncü, “Camilerimizin bahçelerine kurduğumuz ikram çeşmesiyle hemşehrilerimizle bir araya gelerek, onlarla sohbet etme imkânı buluyoruz. Bu çalışma aynı zamanda vatandaşlarımızla bizi bir araya getiriyor. Güzel bir söz var; gönül sohbet ister kahve bahane, diye. Aslında çorba ikramı ile gönlümüz hemşehrilerimizle birlikte olmayı arzu ediyor” diye konuştu.
RAMAZAN’DA OSMANLI ŞERBETİ
Barış Mahallesi Erenler Cami’ndeki çorba ikramına katılan Tütüncü, Ramazan ayında ikram çeşmesinin musluklarından Osmanlı şerbeti akacağını söyledi. Başkan Hakan Tütüncü, Ramazan ayında değişik noktalardaki camilerde teravih namazından sonra vatandaşlara, ikram çeşmesinden Osmanlı şerbeti ikram edeceklerini kaydetti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: , İKRAM, ÇEŞMESİ’NDEN, ŞERBET, AKACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı