Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 15:03
 
Gümüş’ün Değirmeni restorasyon çalışması için yer teslimi Yapıldı
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in girişimleri ile hayata geçirilecek olan proje ile Tarihi Gümüş’ün Değirmeni’nde yapılacak olan restorasyon çalışmaları için yer teslimi yapıldı.
Kültür Haberi
Gümüş’ün Değirmeni restorasyon çalışması için yer teslimi Yapıldı

 

BAKA’dan 75 destek alınarak yapımına başlanacak olan restorasyon çalışması  270 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor. Burdur tarihine sahip çıkılması amacı ile hayata geçirilen proje ile  su kültürünün de gelecek nesillere aktarılması hedefleniyor.

Restorasyon çalışması için yer teslimi gerçekleştirilen Gümüş’ün Değirmeni hakkında bilgi aktaran Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz,  “Gümüş’ün Değirmeni restorasyon çalışması için yer teslimindeyiz. Yüklenici firma 270 gün içerisinde binamızı ilk orijinal haline getirerek vatandaşımızın kullanımına açılacak hale getirecek. 75 ‘ i kalkınma ajansı destekli olan bu projede, yaklaşık maliyet 1.5 milyon civarında. Biz su kültürüne sahip çıkacağımızı ifade etmiştik. Bizden önceki dönemde kamulaştırılan bu alan, bizden sonra da Burdur’un su kültürüne hizmet edecek şekilde dönüştürülecek. Burdur’umuza hayırlı olsun.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüş’ün, Değirmeni, restorasyon, çalışması, için, yer, teslimi, Yapıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı