Haber Detayı
16 Mart 2019 - Cumartesi 16:18
 
DENİZ KURT,BAŞKAN ERCENGİZ’E BURDUR’UN SU ŞEBEKE HATTINI SORDU
Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i alt yapı konusunda samimi olmaya ve doğruları söylemeye davet etti.
Siyaset Haberi
DENİZ KURT,BAŞKAN ERCENGİZ’E BURDUR’UN SU ŞEBEKE HATTINI SORDU

Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i alt yapı konusunda samimi olmaya ve doğruları söylemeye davet etti. Başkan Adayı Kurt, 5 yıl boyunca makyaj belediyeciliğinden öteye gidemedi dediği Ercengiz’e ‘Burdur’da hangi mahallelerde vatandaşımızın sağlığını tehdit eden su boruları var ve bugüne kadar bunlarla ilgili neler yaptığını açıkla’ dedi. ‘Makam hırsın vatandaşın sağlığından daha mı önemli?’ diye soran Kurt, ‘5 yıl boyunca halkın sağlığını tehdit eden boruları görmemezlikten gelmenin affedilir bir tarafı yok’ dedi.

 

“Burdur içme suyunu asbestli borulardan mı içiyor”

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, açıklamasına şöyle devam etti; “Sayın Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Kanal 15’de katıldığı Burdur Gündem Programında Burdur’da ki alt yapının 35-40 yıllık borular olduğunu söyleyerek, ‘alt yapıya girilirse Burdur’un alt yapısının alt üst olacağını’ ifade ediyorsun. Sayın Ercengiz bu kez bari samimi ol ve 35-40 yıllık borular hangi mahallelerde olduğunu açıkla. Burkent, Atatürk Mahallesinin tamamı asbest Borulardan mı oluşuyor? Bahçelievler Mahallesinin yarısı eski Borular mı? Şirinevler Mahallesinin tamamı Asbest borular mı? Emekevlerinin bazı sokakları asbest boru mu? Aydınlıkevlerin bazı sokakları eski boru mu? Havaalanı Caddesi göle kadar eski borular mı? Bozkurt Mahallesinin bazı sokakları asbestli borular mı? Bu soruların cevabını tüm Burdurlu hemşerilerimiz bekliyor” açıklamasında bulundu.

 

“5 yıl boyunca mevcut içme suyu şebeke dağıtımı ile ilgili ne yaptın”

2014-2019 yıllarında Burdur Belediyesinin içme suyu ile ilgili, İller Bankasından 1 Lira bile kredi kullanmadığının altını çizen Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt “Halkın sağlığını tehdit ettiğini bile bile 5 yıl boyunca hiçbir şey yapmamış olmanın affedilir tarafı yok” diyerek “Halkın sağlığını hiçe sayıp, makyaj projelerinle övünmen ayrı bir konudur. 5 yıl boyunca İller Bankasından içme suyu boruları ve içme suyu şebeke yenilemeleri için 1 Lira bile kredi almamışsın ve alt yapıya girmemişsin. 35-40 yıllık boruların sağlığa zararlı olduğunu tabii ki biliyorsun ama içme suyu şebeke yenilemesine girmiyorsun. Bu kez bari yalan söyleme ve bu mahalleleri açıkla” şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: DENİZ, KURT,BAŞKAN, ERCENGİZ’E, BURDUR’UN, SU, ŞEBEKE, HATTINI, SORDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı