Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 10:21
 
Deniz Kurt; ‘Ercengiz’i Korku Dağları Sarmış’
Cumhur İttifakı AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt: “Ercengiz’i Korku Dağları Sarmış"
Siyaset Haberi
Deniz Kurt; ‘Ercengiz’i Korku Dağları Sarmış’

Katıldığı televizyon programında Burdur’da Kurulan Cumhur İttifakı ile ilgili "Isparta'da Cumhur İttifakı kurulmadı, Burdur'da merkez dışında Cumhur İttifakı ortak aday çıkarmadı. Öyleyse neden burada karşımıza ortak aday çıkarıyorlar? Çünkü AK Parti, MHP olmazsa tek başına seçimi kaybedeceğini gördü" şeklinde açıklamalarda bulunan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e, Ak Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’tan yanıt geldi. “Sayın Başkan Ercengiz’i korku dağları sarmış” diyen Kurt, kaybedeceğini kendisi de anlamış dedi. Ali Orkun Ercengiz’in laf oyunları ile seçmen üzerinde baskı kurmaya ve algı yaratmaya çalıştığını ifade eden Kurt, Millet İttifakının kendisine yetmediğini, MHP’li seçmenin de aklını çelmeye çalıştığını söyledi.

 

“İttifak Yapmış Birinden Komik ve Acıklı Çıkışlar”

"Bu açıklamayı, tüm Türkiye'de CHP'nin kalesi olarak bilinen Burdur'da tek başına aday olmaya cesaret edemediği için CHP-İyi Parti ortak adayı olan birisinin yapması kadar komik ve acıklı bir durum olamaz" diyen Cumhur İttifakı Ak Parti adayı Deniz Kurt, "Ercengiz tarafında korku dağları sarmış durumda. O yüzden güya küçük algı oyunlarıyla MHP seçmeninin aklını çelmeye, güya Cumhur İttifakının arasını bozmaya çalışıyor” dedi.

 

 “Demek Ki Ercengiz'e Millet İttifakı Bile Yetmemiş”

Sayın Ercengiz’in Cumhur İttifakının 51 ilde ortak aday çıkardığını bilmesine rağmen trajik çıkışlarından birine daha imza attığını söyleyen Cumhur İttifakı Adayı Deniz Kurt, “Anlaşılıyor ki seçilmesi için başkana CHP oyları yetmiyor, üstüne İyi Parti oyları da yetmiyor, o yüzden şimdi de panikle MHP oylarına yöneliyor. Ne tarafa yönelseler, ne yapsalar boş! Başkan seçimi kaybedeceğini anladı ve bunu artık açık etmeye başladı. Ama MHP seçmeni evelallah CHP adayına oy vermeyecek kadar gözü açık, ferasetli ve dirayetli bir seçmendir. 15 Temmuz sonrası "önce ülkem, sonra partim" anlayışıyla ve doğal olarak ortaya çıkan Cumhur İttifakı Allah'ın izniyle Burdur'da da seçimi alacaktır. Bizim milletimizin bekası ve hizmeti için yaptığımız Cumhur İttifakı Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Devlet Bahçeli'nin defalarca vurguladığı gibi 31 Mart'tan sonra da var olmaya devam edecek bir ittifaktır" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Deniz, Kurt;, ‘Ercengiz’i, Korku, Dağları, Sarmış’,
Yorumlar
Haber Yazılımı