Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 18:25
 
Deniz Kurt: 'Biz Polemiklerle Değil Projelerle Hodri Meydan Deriz'
Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt tanıtım toplantısından sonra açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi
Deniz Kurt: 'Biz Polemiklerle Değil Projelerle Hodri Meydan Deriz'

Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt tanıtım toplantısından sonra açıklamalarda bulundu.

15 başlıkta 75 projesini açıklayan Cumhur İttifakı Ak Parti belediye başkan adayı Deniz Kurt tanıtım toplantısından sonra şunları söyledi: "Allah'ın izni ve halkımızın desteğiyle Burdur'u başta ayağa değiştirecek bomba gibi projelerle geliyoruz. Cıvlaz Vadisi, Burdur Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Gar Bölgesi Yenilemesi, Cumhuriyet Meydanı Rekreasyonu ve Millet Bahçesi gibi yıldız projelerimiz eminim Burdur'un cehresini değiştirecek. Görev süremizde toplamda 7.000 kişiye iş sağlamayı hedefliyoruz. Yedi ayrı bölgede toplamda 5.500 araçlık otoparklar yapacağız. Yeşil alan ile sosyal alanlarımızın büyüklüğü neredeyse 300 bin metrekareyi buluyor. Kadınlarımızdan, gençlerimize, işsizlikten, çevreye pek çok alanda sizlerin talebini karşılayan ve mahalle toplantılarımızda bizden talep edilen proje ve uygulamalarımız olacak. Aslında uzun süredir projelerle alakalı çok ciddi bir hazırlık yapıyoruz. Fakat özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın Burdur ziyaretini bekledik. Hazırlığını yaptığımız projeleri kendisiyle paylaştık ve çok daha önemlisi kendisinden bunlara destek sözü aldık. İnşallah Burdurlu vatandaşlarımız Belediyeyi bize emanet ettiklerinde, projelerimizi hızlıca hayata geçireceğiz. Bu 75 proje nasıl hayata geçecek diye kimsenin aklına bir soru gelmesin. Çünkü her şeyden önce bir kere biz çok çalışacağız, ayrıca hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız da bizzat bu projelerin arkasında olacak. Başkaları gibi seçilmek için atıp tutanlardan olmadığımız gibi, tutamayacağımız ve kaynağını bulamadığımız sözleri de vermedik, vermiyoruz"

 

Hodri Meydan Polemikle Değil Projeyle Olur

"Sizlerin de malumu, seçim kampanyası sürecinde bazı çevreler bizi bilinçli bir şekilde kısır bir çekişme ve polemik ortamına çekmeye çalıştı. Fakat biz bunlara prim vererek vakit kaybetmedik" diyen Deniz Kurt sözlerine şöyle devam etti: "Bizleri kısır tartışmalar içine çekme sebeplerini gayet iyi biliyorduk. Çünkü hem seçimden önce atıp tutmuşlardı hem de seçildikten sonra vaat ettikleri 40 projenin sadece 4 tanesini hayata geçirebilmişlerdi. Yani beceriksizlikleri ve başarısızlıkları apaçık ortadaydı. Başarısızlıklarının üzerini örtmek için de hodri meydan gibi söylemlerle seçmenin ve halkın gözünü boyamaya kalktılar. Fakat biz bu oyuna gelmedik, çünkü biz polemiklerle değil projelerimizle hodri meydan demeyi tercih ediyoruz.”

 

Projelerimiz Hazır, Burdur'u En İyi Biz Yönetiriz

"Sizlere soruyorum, Burdur'un boş laflarla, bir işe yaramayan tartışmalarla geçirilecek tek bir dakikası var mı? Böyle bir lüksümüz olabilir mi?" diye soran Deniz Kurt, sözlerine "Bizim Cumhur İttifakı olarak tek bir derdimiz var; o da Burdur'u daha ileriye taşımak. İnanın gece bununla yatıyoruz; sabah bununla kalkıyoruz. Vatandaşlarımız bize güvensinler. Hazırladığımız projelerimiz sayesinde vatandaşlarımız şunu can-ı gönülden kabul edecekler: Burdur'u biz değiştiririz. Bu şehre en güzel hizmeti biz getiririz. Burdur'u Allah'ın izni ve sizin desteğinizle en iyi biz yönetiriz" şeklinde devam etti.

 

Hayallerini, Projelerini Gerçekleştiremeyenler Koltuklarını Boşaltsınlar

"Canlı yayınlarda "attık tuttuk" diyenler kendilerine "iyi de 40 projeden 4'ünü yapabildin, vaat ettiğin 36 projeyi tamamlayamadın" diye sorulduğunda bu kez "ama biz onları söylerken sadece hayallerimizi paylaşmıştık" demeye başladılar. Ben de diyorum ki, siz hayal kurmayı çok seviyor olabilirsiniz. Hayal kurmaya da devam edin; fakat onları gerçekleştiremediğinize göre bir zahmet başkanlık koltuğunu boş yere işgal etmeyin. Gidin başka yerlerde yapın bu işi ve o koltuğu projeleri gerçekleştirecek olanlara, sözünü tutacak olanlara bırakın"

 

Hangi Yüzle Proje Açıklıyorlar Anlamak Mümkün Değil

Vatandaşlarımızdan sadece şunu rica ediyorum, lütfen oy kullanırken çok ama çok iyi düşünsünler. Particilik yaparak Burdur'a ancak zarar veririz. Çünkü karşılarında bir tarafta fütursuzca 40 proje atıp tutmuş, attığı projelerin sadece 4'ünü gerçekleştirebilmiş; başarısızlığını borç ödedim diye geçiştiren, ama bir se sözlerini yerine getirmediğine bakmadan “Burdur'a sözüm var" diyerek yeni sözler vermeye kalkan bir aday var. Öte tarafta ise, vaatlerini 40 kere düşünüp 1 kere söyleyen, parasal ve idari destek olmadan bunları vaat etmeyen biz varız. Burdur'un geleceğini, önümüzdeki 5 yılını, size karşı vaatlerini yerine getirmeyen, borç ödüyorum diye tembel tembel yatan ve sözlerini tutmayan birisine nasıl emanet edeceksiniz? Lütfen bunu çok iyi değerlendiriniz. Size verdiği sözleri tutmamış birisinin bundan sonraki söz ve vaatlerine tekrar nasıl güvenebilirsiniz? Zaten bu kadar başarısızlığın ardından hangi yüzle sözümüz var diyebiliyorlar insan onu da merak etmiyor değil. Aslında yeni şeyler vaat etmek yerine, kalkıp mertçe Burdurludan özür dilemeleri gerekiyor." dedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Deniz, Kurt:, 'Biz, Polemiklerle, Değil, Projelerle, Hodri, Meydan, Deriz',
Yorumlar
Haber Yazılımı