Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 12:06
 
Cumhur İttifakı Adayı Kurt; ‘Laf Bitti Sayın Ercengiz, Artık İcraat Vakti’
Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e; "Sayın Ercengiz'in 5 Yılını İyi Hatırlamak Gerekiyor" dedi.
Siyaset Haberi
Cumhur İttifakı Adayı Kurt; ‘Laf Bitti Sayın Ercengiz, Artık İcraat Vakti’

Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e; "Sayın Ercengiz'in 5 Yılını İyi Hatırlamak Gerekiyor" dedi.

 

Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt; Ercengiz'in "Polemikle işimiz olmaz, bizim hodri meydanımız proje açıklamaktır" şeklindeki açıklamasını yine bir şekilde kavga ortamına çekmeye çalıştığını ifade eden Kurt, 5 yıl boyunca işten çok laf üretildiğini söyleyerek "Artık Burdur için İcraat zamanı" dedi. Yönetmeyi polemik yapmak zannediyorlar diyen Kurt, " her fırsatta canlı yayında bir tartışalım demek nasıl bir aymazlıktır" şeklinde konuştu.

 

"Sayın Ercengiz'in 5 Yılını İyi Hatırlamak Gerekiyor"

Ali Orkun Ercengiz yönetimindeki Burdur Belediyesinin geçmiş 5 yılını Burdurlulardan iyi hatırlamalarını isteyen Cumhur İttifakı Başkan Adayı Deniz Kurt, "40 projenin 4 tanesini ancak başarabilen, birde vatandaşın karşısına geçip 'bizde zamanında attık tuttuk' diyecek kadar işi ileri götüren, Demokrasiyi dilinden düşürmeyip 5 yıl boyunca kendi partilileri ve Milletvekili ile kavga eden, milletvekilini mahallesinden delege seçtirtmeyecek kadar öfke kontrolü sıkıntısı olan, kendisini eleştirdi diye esnaflarla uğraşan, sosyal medya hesabından herkese hakaret eden, yaptığım ziyaret sonrası benimle resim çekinen kişileri arattırıp gözdağı veren bir insanla ile ne konuşulur" dedi.

 

"Seçmenin Aklı İle Dalga Geçiyor"

"Burdur halkı adına, onların haklarına sahip çıkmak adına soruyorum" diyen Başkan Adayı Deniz Kurt, vaat edilip yerine getirmediği projeler varken yerine yenilerinin açıklanmasını da seçmenin aklıyla alay edilmek olarak yorumladı. Kurt, "Açıkça soruyorum; Burkentte şebekeyi değiştirmediğiniz için kanserojen maddeli borulardan su içirdiğiniz çocukların yüzüne nasıl bakacaksınız? Organize Sanayi'de asbestli borulardan su içirdiğiniz insanların yüzüne nasıl bakacaksınız? Biz Burdur'u 30 yıl önce döşenmiş şehir şebekesinden acilen kurtaracağız diyerek hodri meydan diyoruz; siz işi arsızlığa vuruyorsunuz" dedi.

 

"Oy Kullanmaya Giderken Bunları Unutmayın"

"Biz kimsenin psikolojik takıntılarını gidermek için aday olmadık. Kimse, kaybederken içine düştüğü çukura bizi de çekmeye çalışmasın" diyerek, 31 Mart'ta oy kullanmaya gidecek vatandaşlara seslenen Başkan Adayı Deniz Kurt," 40 ameliyat yapmış ama bunun sadece 4'ünde hastalarını kurtarmış, 36 tanesini öldürmüş bir cerraha kendilerini teslim ederler mi? Girdiği 40 davada 36 müvekkilinin hapse girmesine engel olamamış bir avukata kendilerini emanet ederler mi? Başında bulunduğu takımın 40 maçından 4'ünü kazanıp 36'sını kaybetmiş bir teknik direktörü bir daha sevdikleri takımın başında görmek isterler mi?  Peki, vaat ettiği 40 projeden 36'sını yapmamış birisine tekrar Burdur görev verilir mi?" şeklinde sorular sorarak, bunların cevaplarını iyi düşünmelerini istedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Cumhur, İttifakı, Adayı, Kurt;, ‘Laf, Bitti, Sayın, Ercengiz,, Artık, İcraat, Vakti’,
Yorumlar
Haber Yazılımı