Haber Detayı
25 Ocak 2017 - Çarşamba 15:29
 
Çiftlik’te Bu Hafta: ‘Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları’
Çiftlik’te Bu Hafta ‘Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları’ Konuşulacak
Kültür Haberi
Çiftlik’te Bu Hafta:  ‘Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları’

MAKÜ  Veteriner Fakültesi tarafından hazırlanan ve Kanal 15 ekranlarında yayınlanan Çiftlik, 4. bölümü ile ekranlara geliyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. M. NUMAN OĞUZ’un konuk olduğu Çiftlik’te bu hafta “Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıklarının Önemi” konuşulacak.

Beslenmenin önemine vurgu yapılan programda konuşan Prof. Dr. Numan OĞUZ, “Hayvancılık işletmelerinin masraflarının 70-80’ini yem masrafı oluşturur.  Kalan masrafların da önemli bir kısmı çeşitli hastalıklara ait sağlık masraflarıdır.  Bu hastalıkların çoğu beslenmeyle ilişkili ve basit tedbirler alındığında önlenebilir hastalıklardır. Bu hastalıklar için tedbir almak tedaviden çok daha ucuz ve zahmetsizdir.’ ifadelerini kullandı ve çiftçilere önemli bilgiler aktardı.

Her hafta farklı bir köy, çiftlik ve çiftçiyle karşınızda olan Çiftlik, bu hafta Bucak ilçesinin Karaaliler Köyü’nde seyircisiyle buluşacak.

“Çiftlik”, 28.01.2017 Cumartesi günü Saat: 20.00’da 4.bölümü ile Kanal 15 ekranlarında yayınlanacak.

Her hafta Cumartesi günü yeni bölümleriyle yayınlanacak “Çiftlik”, Pazartesi: 18.00’da, Salı 08.00’da, Çarşamba 22.00’da tekrar yayını ile ekranlarınızda olacak.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör: Haluk SAĞLAM
Etiketler: Çiftlik’te, Bu, Hafta:, , ‘Hayvan, Besleme, ve, Beslenme, Hastalıkları’, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çiftlik’te Bu Hafta:  ‘Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları’
Yorumlar
Haber Yazılımı