Haber Detayı
03 Ocak 2014 - Cuma 13:05
 
ALANYA VE SERİK’E ASFALT DESTEĞİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya İlçesi Demirtaş Beldesi ile Serik İlçesi Abdurrahmanlar Beldesi’nin yollarında asfalt çalışması yaptı.
Ekonomi Haberi
ALANYA VE SERİK’E ASFALT DESTEĞİ

Büyükşehir Belediyesi, Bütünşehir Yasası henüz yürürlüğe girmemesine rağmen ilçe ve köylere hizmet götürmeye başladı. İlçelerden gelen taleplere duyarsız kalmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, halkın isteklerine imkanlar dahilinde cevap veriyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı vatandaşların talebi üzerine Alanya İlçesi Demirtaş Beldesi de toprak olan yolları asfaltla kaplandı. Demirtaş’ta 2 bin 550 metre uzunluğunda yolda toplam 10 bin 450 metrekare sathi kaplama asfalt çalışması yapıldı.  
TOZ VE ÇAMURDAN KURTULDU
Fen İşleri ekipleri, Demirtaş’ın ardından Serik İlçesi Abdurrahmanlar Beldesi’ne de asfalt hizmeti götürdü. Abdurrahmanlar’ın toz ve çamur içindeki ara yolları sati kaplama asfaltla tanıştı. Abdurrahmanlar Beldesi’nde 8 kilometre uzunluğunda, toplam 47 bin 700 metrekare sathi kaplama asfalt çalışması yapıldı. Yazın tozdan, kışın çamurdan şikayetçi olan belde sakinleri asfalt isteklerini yerine getiren Başkan Mustafa Akaydın’a teşekkür etti. 
YASAYLA DAHA RAHAT HİZMET
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, daha önce de Kumluca’nın Beykonak beldesi, Akseki ilçesi, Elmalı Yuva beldesi, Korkuteli ilçesi, Döşemealtı ilçesi Bademağacı köyü, Killik köyü, Karaveliler köyü ve Ekşili beldesine asfalt hizmeti götürdüklerini hatırlatarak, “Bütünşehir Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle belde ve köylerimize daha rahat hizmet verebileceğiz” dedi.
Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Antalya, Büyükşehir, Belediyesi, Alanya, İlçesi, Demirtaş, Beldesi, Serik, İlçes
Yorumlar
Haber Yazılımı