Haber Detayı
30 Haziran 2020 - Salı 12:51
 
BURDUR’DA KORONAVİRÜS TESTİ YAPILMAYA BAŞLADI
BURDUR’DA KORONAVİRÜS TESTİ YAPILMAYA BAŞLADI
Sağlık Haberi
BURDUR’DA KORONAVİRÜS TESTİ YAPILMAYA BAŞLADI

Sağlık Bakanlığının Türkiye’de yapılan Koronavirüs test sayısını artırmak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Burdur İl Sağlık Müdürlüğünde Koronavirüs (COVID-19) testi yapılmaya başladı.

İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Reha Sermed Aygören yaptığı açıklamada; ‘’ İl Sağlık Müdürlüğümüzün destekleri ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi işbirliğiyle kurulan Halk Sağlığı COVID-19 PCR Laboratuvarına ait yetkilendirilme başvurumuz Bakanlığımız tarafından kabul edilmiş olup, 29.06.2020 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. İlimizde olası COVID-19 vakalarının teşhis edilmesine yönelik COVID-19 PCR şüpheli kan örneklerine ait tanı hizmetleri Halk Sağlığı COVID-19 PCR Laboratuvarında yerinde yürütecek olup, şüpheli kan örneklerinin laboratuvara kabulü itibariyle aynı gün içerisinde sonuçlanacaktır. Bu sayede COVID-19 pandemi sürecinde verdiğimiz mücadelemiz daha hızlı olarak sürdürülebilecektir.

İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesindeki COVID-19 PCR Tanı Laboratuvarının kurulmasında destek olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlimize ve tüm sağlık camiamıza hayırlı olsun.” dedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BURDUR’DA, KORONAVİRÜS, TESTİ, YAPILMAYA, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı