Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 11:29
 
Burdur Belediyesi’ne Süreklilik Ödülü
Tarihi Kentler Birliği, 'Süreklilik Ödülleri'ni değerlendirdi
- Haberi
Burdur Belediyesi’ne Süreklilik Ödülü

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen 2018 yılı “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması” sonuçları açıklandı.

 

Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamaları kapsamında Burdur Belediyesi’ne ‘Süreklilik Ödülü’ verildi.

 

Tarihi Kentler Birliği Jürileri, 36 belediyeden 36 uygulamayı ve 24'ü proje dalında olmak üzere 60 projeyi değerlendirdi. Değerlendirmeler neticesinde takdim edilen ödüller, koruma alanında bütüncül bir programı ve kapsamlı senaryoları istikrarlı bir biçimde uygulamaya devam eden belediyelere verildi.

 

Bu yıl ayrıca; geçtiğimiz yıl kapsamlı kentsel koruma programı sunarak, programın uygulama aşamasında gözle görülür yol kat eden belediyeler, ‘Süreklilik Ödülleri’ kapsamında değerlendirildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Burdur Belediyesi, eski Belediye Caddesi ve Yeşilyurt-Deveci Sokakları ‘Sağlıklaştırma Projesi’ kapsamında ödüle layık görüldü. Kent merkezinde ticari akslar ve odak noktaları yaratmayı amaçlayan koruma programının uygulamalara dönüşmesi ve yeni projelerle sürekliliğinin sağlanması sayesinde Burdur Belediyesi, ‘Tarihi Kentler Birliği 201 Yılı Süreklilik Ödülü’ aldı.

 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz konuya ilişkin yaptığı açıklamada;

"Yaptığımız çalışmalar ve düzenleme projelerimizin başarılı bulunması bizleri oldukça gururlandırıyor ve mutlu ediyor. Bize bu ödülü layık görenlere teşekkür ediyorum. Kentimizi yenileyip güzelleştirmek için yapacağımız çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum” Dedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Burdur, Belediyesi’ne, Süreklilik, Ödülü,
Yorumlar
Haber Yazılımı