Haber Detayı
27 Nisan 2020 - Pazartesi 14:46
 
BTB Başkanı Gündüzalp: Üyelerimize Özel TOBB Nefes Kredisi Başladı
BTB Başkanı Gündüzalp: Üyelerimize Özel TOBB Nefes Kredisi Başladı
Ekonomi Haberi
BTB Başkanı Gündüzalp: Üyelerimize Özel TOBB Nefes Kredisi Başladı

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, KOBİ'lere düşük faizli kredi sağlamak için hayata geçirilen 'TOBB Nefes Kredisi' paketinin bugün itibarıyla devreye alındığını belirterek, “Paket kapsamında 6 milyar TL'lik kredi imkanı sağlanacak ve azami kredi tutarı 100 bin TL olacak. Yılsonuna kadar da hiçbir ödeme yapılmayacak” dedi.

Burdur Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüsü nedeniyle yaşanan ekonomik krizin, en az hasarla atlatılabilmesi için üyelerinden gelen talep ve önerileri ivedilikle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) aktardıklarını belirterek, “TOBB’a ilettiğimiz taleplerden bir tanesi de, nefes kredisinin tekrar hayata geçirilmesiydi. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ve Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi toplantısında, zorda olan şirketler için bir kez daha Nefes Kredisi verilmesi, bugün itibariyle hayata geçirildi” ifadelerini kullandı.

3 yılda, 12 milyar liranın üzerinde kredi hacmi oluşan Nefes Kredisi'nin 7'ncisini, 6 milyar liralık kredi hedefiyle Denizbank’ın başlattığını aktaran Başkan Gündüzalp, “Kredi kapsamında faiz oranı yüzde 7,5 olarak belirlenirken, bu yıl anapara ve faiz ödemesi olmayacak.  Oda ve borsa üyelerimize, kısa sürede içerisinde 6 milyar liranın üzerinde kredi sağlanacak. Bir üyemiz azami 100 bin lira kredi kullanabilecek. 2020 yılında ne anapara ne faiz ödemesi olacak. Cirosu 25 milyon liranın altında olan küçük işletmelerimiz, Borsamızdan alacakları üyelik belgesiyle Denizbank şubelerine başvurabilecek. Konun detaylarını kısa süre içerisinde üyelerimizle tekrar paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Cem YILDIRIM
Etiketler: BTB, Başkanı, Gündüzalp:, Üyelerimize, Özel, TOBB, Nefes, Kredisi, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı