Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 09:37
 
BİGEP ziyaretleri kararlılıkla sürdürülüyor
Vali Şıldak, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Hikmet Zengin İmam Hatip Ortaokulunu Ziyaret Etti.
Eğitim Haberi
BİGEP ziyaretleri kararlılıkla sürdürülüyorVali Hasan Şıldak, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Hikmet Zengin İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

 

“Bir Eğitim Şehri Olan Burdur’da Eğitim Birinci Önceliğimiz” sloganıyla yola çıkarak Burdur Valiliği himayesinde ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ‘Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi' kapsamında ziyaretlerde bulunan Vali Hasan Şıldak öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor.

 

BİGEP Projesiyle yakından ilgilenen Vali Şıldak, sık sık öğretmen ve öğrencilerle buluşarak toplantılar düzenliyor. Bugün mesaisine aynı binada bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Hikmet Zengin İmam Hatip Ortaokulu’na ziyarette bulunarak başlayan Vali Şıldak, okulun konferans salonunda öğrencilerle görüştü. Daha sonra öğretmenlerle toplantı yapan Vali Şıldak, sınavlara hazırlanan 8. Sınıf ve 12. Sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret ederek onlarla BİGEP Projesi içeriği hakkında sohbet etti.

 

 

Vali Hasan Şıldak, okulun konferans salonunda yaptığı konuşmada, “Her okulumuzu ziyaret ettiğimiz gibi bugün de Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Hikmet Zengin İmam Hatip Ortaokulumuzu ziyaret ediyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizle tanışmak için buradayız. Ülkemizin en güzide eğitim kurumlarından biri olan İmam Hatip Ortaokulu ve Liselerinde öğrencilerimiz eğitim görüyorlar. Hem akademik olarak size gerekli bilgileri alıyorsunuz. Hem de çok iyi bir eğitimle ahlaki yönüyle , dini yönüyle buradan öğrenmiş olarak mezun oluyorsunuz. Kendinizi bilen, ailenize ve toplumumuza en faydalı olacak şekilde burada gerekli donanımları kazanıyorsunuz. Öğretmenleriniz, okul yöneticileriniz üzerinize titriyor.

 

Ülkemizin siz gençlere ihtiyacı var. İyi yetişmiş, ülkesini tanıyan, kendi öz değerlerini benimsemiş insanlara ihtiyacımız var.  Geleceğimizin en güven duyulan, beklentinin en yüksek olduğu toplum kesimi siz gençlerimizsiniz. Bunu hiç unutmayın. Bu sıralarda alacağınız iyi eğitim, kendinize ayıracağınız zaman, okuma ve buralarda yetişmiş birer insan olarak hayata atılmak hem sizleri güçlü kılacak, hem de ülkemize en büyük katkıyı sağlamış olacaksınız.

 

 

Bu yıl gideceğiniz okulu belirlemek için sınava girecek olan hem 12. sınıf öğrencilerimizin, hem de 8. sınıf öğrencilerimizin daha yüksek başarıları elde edebilmeleri için daha heyecanlı, daha motive olmuş, daha coşkulu, daha bilinçli bir hazırlık yapabilmeleri için sizin için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Bunun için bir proje hazırladık. Bu projeyi Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Okullarımız ile birlikte en iyi şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Bu sebepten dolayı siz öğrencilerimizden beklentimiz daha yüksek. Ailelerinizin de desteğini alarak bu sene çok daha planlı, çok daha istekli, hedeflerini çok daha iyi seçmiş ve o hedefe doğru adeta koşar adım ilerle vaziyette görmek istiyoruz. Hedefiniz yüksek olsun.  

 

Öğretmenleriniz bu sene her yıl olduğundan daha fazla sizinle ilgilenecekler. Eğitim koçluğu uygulaması, ortak sınav uygulaması, yakın takip ve ödüllendirmeyle yılsonunda bu sınavlarda, lise ve üniversite yerleştirme sınavlarında üstün başarılı olan çocuklarımıza ödüllerimiz olacak. Şimdiden bunun heyecanını yaşayın. Sizlere yazdığım mektupta da bunları ifade etmeye çalıştım” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİGEP, ziyaretleri, kararlılıkla, sürdürülüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı