Haber Detayı
03 Ocak 2014 - Cuma 16:47
 
BERLİN'DE BAŞLADIKLARI BİSİKLET TURLARINI HİNDİSTAN'DA SONLANDIRACAKLAR
Alman bisiklet tutkunu grup, 6 ay önce Berlin'nden çıktıkları 'Bisikletle Dünya Turu'nda Antalya'nın Manavgat ilçesine ulaştı.
Dünya Haberi
BERLİN'DE BAŞLADIKLARI BİSİKLET TURLARINI HİNDİSTAN'DA SONLANDIRACAKLAR

Alman bisiklet tutkunu grup, 6 ay önce Berlin'nden çıktıkları 'Bisikletle Dünya Turu'nda Antalya'nın Manavgat ilçesine ulaştı. Alman grup, Berlin'de başladıkları bisiklet turunu 2014 yılı sonunda Hindistan Yeni Delhi'de sonlandırmayı hedefliyor.

Almanya'dan sonra Slovakya, Sırbistan, BulgaristanYunanistanMakedonya,ArnavutlukRomanya ve Kosova'yı bisikletle turladıktan sonra Türkiye'ye ulaşan Alman pedal çevirme tutkunu Kaja, Fabi, Justus ve Leanie Jonglirium, Istanbul'dan bir ay önce çıktıkları tura BursaKütahyaAfyonkarahisarKonya,IspartaBurdur üzerinden Antalya'ya ulaştıklarını söyledi. Jonglirium, bisikletleAntalya'nın bütün ilçelerini gezmeyi planladıklarını belirten Jonglirium, Side'deki tarihi Ören yerini bisikletle görmekten keyif aldıklarını kaydetti. 

Bugüne kadar 3 arkadaşıyla birlikte bisikletle 40'a yakın ülke gezdiklerini belirten Jonglirium, "Pedal çevirdiğimiz bisikletlerin hepsini Berlin'de kendimiz yaptık. 7 yaşından bu yana bisiklet kullanıyorum. 6 ay önce Berlin'de başladığımız yolculuğumuzu Hindistan'da bitirmek istiyoruz. Antalya bölgesindeki tüm antik kent ve doğal güzelliği olan yerleri pedal çevirerek gezmek istiyoruz. Dünya turumuz bitince Berlin'de fotoğraf sergisi açmayı hedefliyoruz. Side Antik Kent çok güzel tarihi bir şehir. Italya'daki bazı antik kentlere çok benziyor."ifadesini kullandı.

Alman bisiklet tutkunu Justus Whelles, pedal çevirerek değişik ülkeleri görmekten keyif aldığını söyledi.

Alman bisikletçi Fabi, arkadaşıyla birlikte bisikletle tur yapmayı sevdiğini kaydetti.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Alman, bisiklet, tutkunu, grup, 6, ay, önce, Berlinnden, çıktıkları, Bisikletle,
Yorumlar
Haber Yazılımı