Haber Detayı
20 Şubat 2017 - Pazartesi 10:48
 
Batı Akdeniz Medyası Salda’da Buluştu
Batı Akdeniz bölgesinin medyası MAKÜ’nün davetlisi olarak Burdur’da ve Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda’da bir araya geldi.
Gündem Haberi
Batı Akdeniz Medyası Salda’da Buluştu

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın organizasyonuyla Batı Akdeniz bölgesi basın mensupları Burdur’da bir araya gelerek hem birlik ve dayanışmayı arttırdı hem de Burdur’un turistik bölgelerini objektif altına aldı. Organizasyona Antalya’dan, Antalya Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğünden, Isparta’dan, Burdur ve İlçelerinden temsilciler katıldı.

Pazar günü sabah saatlerinde MAKÜ – Taş Oda konağında buluşan medya mensupları buradan Yeşilova’ya doğru hareket etti. Yeşilova ilçesinde ilk durak MAKÜ İsmail Akın MYO oldu. Basın mensuplarına Rektör Korkmaz ve Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet UYUMAZ tarafından okulun özellikleri tanıtıldı. Tanıtım toplantısına Rektör Korkmaz’ın yanı sıra Yeşilova Kaymakamı Abdülhamit Karaca ve Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek katıldı.

 

İLÇELERDEKİ MYO’LAR ÖZELLİKLERİNE GÖRE ODAKLANACAK

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz Yeşilova İsmail Akın Meslek Yüksek Okulu’nda Burdur’un ilçelerindeki MYO’ların bulundukları yerin özelliklerine göre odaklanıp kurgulanacağını vurguladığı konuşmasında “Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin ilçelerdeki açılan Meslek Yüksek Okullarını önümüzdeki dönemlerde belli konseptlere yoğunlaştırmak istiyoruz. Bu çerçevede Çavdır daha çok sosyal hizmetler alanındaki programlar alanlarından geliştiriliyor, Yeşilova da artık konseptini turizm üzerine odaklıyor. Hem sahip olmuş oldukları doğal güzellikler ve turistik değerleri ifade ediyor. Bu sene ilk açtığımız program da turizm rehberliği programı. Bundan sonra da turizmle ilgili diğer programlar açılmaya devam edecek. Yeşilova bu yıl ilk öğrencisini almış olacak. Yeşilova Meslek Yüksek Okulunu uzun bir uğraştan sonra yaklaşık 1,5 yıl sonra açabildik. Bundan sonra Üniversitenin eğitim ve kültür tesisleşmesi bakımından göl kenarında ve Salda bölgesinde çalışmalar yürütüp, altyapı bakımından önemli bir değer ifade edeceğini düşünüyoruz. O nedenle bugünkü bu çalışmamamızın ve siz değerli basın mensuplarını burada ağırlamamızın bir sebebi de bu düşüncemize bölgesel anlamda bir destek görmek.” dedi.

 

Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Esen Uysal Diler: “Salda kayak merkezi bölgemizin önemli değerlerinden birisi. Sayılı kayak merkezi var bölgemizde. Salda da bunlar arasında. Hem doğasıyla, hem de mevsimin uzunluğuyla önemli merkezlerden birisi. Biz bölge basını olarak Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörümüzün ev sahipliğinde burada buluştuk. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Üniversite, basın ve şehir kaynaşmasının en önemli örneklerinden birini gördük” diye konuştu.

 

Salda Kayak Merkezinde de açıklamalarına devam eden Rektör Korkmaz; “Isparta, Burdur ve Antalya’daki basın emekçilerimizi bugün burada misafir etmek, bu güzel beldemizin varlığını ve farkında lığını hatırlatmak ve bir arada bulunmak amacıyla buradayız, Salda’dayız, Salda kayak merkezindeyiz, burası gerçekten dünyanın en güzel noktalarından bir tanesi hem kış turizmi bakımından, hem de kayak potansiyeli amatörler, acemiler ve profesyoneller için ayrı ayrı pistlere sahip olması bakımından çok önemli, bunun dışında da yaz içinde alternatif turizm bakımından da dikkate değer bir nokta. Biz Üniversite olarak özellikle Yeşilova Meslek Yüksek Okulumuzu turizm programlarıyla güçlendirerek, buradaki konaklama altyapısına da yakın gelecekte destek verip, turizme kalıcı ciddi bir destek oluşturmak istiyoruz. Bu anlamda bizim bu programımıza destek veren Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Esen hanıma ve Üniversitemiz çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum”  dedi.

 

YEŞİL, MAVİ VE BEYAZIN BULUŞTUĞU GÜZELLİK: SALDA

Ziyaretle tüm davetlilere burada hem eşsiz manzarası hem de doğal yapısıyla Salda Kayak Merkezi tanıtıldı.  Davetliler bu merkezin sosyal tesislerinden ve diğer özelliklerinden yararlandırıldı. Gezinin sonlarına doğru yeşil, mavi ve de beyazın bir arada bulunduğu Yeşilova ilçesi Salda Gölünde eşsiz bir ziyafet sunuldu. Türkiye’nin en temiz ve en derin gölü olan Salda Gölünün eşsiz manzarasında davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu. Gezinin sonrasında davetliler duydukları memnuniyeti sırasıyla ifade ederek Korkmaz’a teşekkür ettiler.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Batı, Akdeniz, Medyası, Salda’da, Buluştu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Batı Akdeniz Medyası Salda’da Buluştu
Batı Akdeniz Medyası Salda’da Buluştu
Batı Akdeniz Medyası Salda’da Buluştu
Batı Akdeniz Medyası Salda’da Buluştu
Batı Akdeniz Medyası Salda’da Buluştu
Batı Akdeniz Medyası Salda’da Buluştu
Batı Akdeniz Medyası Salda’da Buluştu
Batı Akdeniz Medyası Salda’da Buluştu
Batı Akdeniz Medyası Salda’da Buluştu
Yorumlar
Haber Yazılımı