Haber Detayı
19 Aralık 2016 - Pazartesi 15:21
 
Başkan Fikret Orman Isparta’da Müjdeyi Verdi
Beşiktaş'ın 1 Numarası Orman Isparta’da Müjdeyi Verdi
Spor Haberi
Başkan Fikret Orman Isparta’da Müjdeyi Verdi

 

 

Beşiktaş Başkanı Orman Isparta’da

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman:

 “Şenol Hocayla şampiyon olduk adının stada verilmesi gurur verici”

“Ülkemiz açısından, Trabzon ve Beşiktaş açısından da gurur verici bir tablo”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Trabzon’da açılan yeni stada teknik direktörleri Şenol Güneş’in adının verilmesini, “Ülkemizin elde ettiği en önemli başarıyı Şenol hocamızla elde ettik. Biz de geçen sene Şenol hocamızın yönettiği takımımızla şampiyon olduk. Ülkemiz açısından, Trabzon ve Beşiktaş açısından da gurur verici bir tablo” diye yorumladı

Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Kulüp Yönetiminde Ekonomi ve Beşiktaş isimli söyleşiye katılmak üzere Isparta’ya gelen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, ilk olarak Vali Şehmus Günaydın’ı ziyaret etti. Vali Günaydın, Beşiktaş’ın büyük bir kulüp olduğunu söyledi. Orman, Vali Günaydın’a adının yazılı olduğu Beşiktaş forması hediye ederken Vali Günaydın, Orman’a gül seti hediye etti.

Ardından Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret eden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Trabzon’da açılan yeni stada teknik direktörleri Şenol Güneş’in adının verilmesine ilişkin soruya “Cumhurbaşkanımız da söyledi. İyi şeyler yapan insanlarımızı öne çıkarmamız lazım. Şenol hocamız Trabzon şehri, spor ve Beşiktaş camiası için çok önemli bir şahsiyet. Trabzonspor’un tarihi başarılarının hepsinde Şenol Güneş’in imzası var. Ayrıca ülkemizin elde ettiği en önemli başarıyı Şenol hocamızla elde ettik. Biz de geçen sene Şenol hocamızın yönettiği takımımızla şampiyon olduk. Ülkemiz açısından, Trabzon ve Beşiktaş açısından da gurur verici bir tablo. Şenol hocamız çok iyi bir insandır. İyi kalplidir, namuslu adamdır. İyi bir spor adamıdır, iyi bir aile babasıdır. Öyle bir şahsiyetin isminin verilmesinden dostu olarak büyük gurur duyuyorum” dedi

 

Transfer müjdesi

Deportivo’dan Ryan Babel’in transferine ilişkin soruya da Orman, “Daha imza falan yok. Beğendiğimiz ilgilendiğimiz bir oyuncu. Henüz neticelenmiş bir şey yok. 1 veya 2 oyuncu alacağız. Bu süreçte 3’de çıkabiliriz. Devre arası 3 transfer yapmayı planlıyoruz. Öncelikle devre arası gelsin, ondan sonra transfere karar vereceğiz. Transfer çalışmaları bizde 365 gün devam ediyor” yanıtını verdi.

Başkan Günaydın’a Orman tarafından adının yazılı olduğu forma hediye edilirken, Başkan Günaydın Orman’a BJK logosu ve Orman’ın portresinin olduğu halı hediye etti.

 

Şehit ailesine ziyaret

Orman, daha sonra Beşiktaş'taki terör saldırısında şehit olan polis memuru Durmuş Öcal'ın Doğancı Mahallesi'ndeki evini ziyaret etti. Şehidin babası Şerafettin Öcal'a taziyede bulunan Orman, burada yaptığı konuşmada ateşin düştüğü yeri yakmasına rağmen kendilerinin de yüreğinin yandığını, şehit olan polislerinin kendilerini çocuğu olduğunu kaydetti. Çok üzüntülü olduğunu ifade eden Orman, "Başımız sağolasın, Allah hepsine rahmet eylesin" dedi.

Baba Şerafettin Öcal de vatan olursa kendilerinin de olacağını, vatanı korumak için bunun için bedeller ödenmesi gerektiğini anlattı.

 

 

"Gerçek bir dünya takımının nerelerde olabileceğini hep birlikte göreceğiz"

Fikret Orman: "Gerçek bir dünya takımının nerelerde olabileceğini hep birlikte göreceğiz"

Süleyman Demirel Üniversitesinde söyleşiye katılan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Gerçek bir dünya takımının nerelerde olabileceğini hep birlikte göreceğiz. Size de taraftarlar olarak bu yükselişi görmek nasip olsun" dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Süleyman Demirel Üni. BJK Topluluğu ve 1903 Isparta Beşiktaşlılar Derneği tarafından düzenlenen “Kulüp Yönetiminde Ekonomi ve Beşiktaş” isimli konferansta, SDÜ öğrencileri ve Beşiktaş’a gönül vermiş taraftarlar ile bir araya geldi. Marş ve tezahüratlar eşliğinde kürsüye gelen Orman, Beşiktaş’ı anlattı. Beşiktaş’ın Osmanlı’dan miras kalan en önemli kurumlardan birisi olduğunu belirten Orman, milliyetçi olarak nitelendirdiği Kulübün Türkiye’nin gelişiminde de etkin rol oynadığını vurguladı. Dürüstlük ve adalet başta olmak üzere ahlaki unsurlara değer verdiklerini de sözlerine ekleyen Orman, “Çocukluğumdan itibaren Beşiktaş Kulübü'nün içerisindeyim. Biz de bir Beşiktaş eğitimi vardır. İyi insan olmadan iyi Beşiktaşlı olunmaz. Saygılı ve mütevazı olmak, rakiplerle iyi geçinmek, renklere saygılı davranmak gibi birçok değerli maddesi vardır” diye konuştu.

En kötü durumda bile kimseye taviz vermediklerini, ekonomik ve ahlaki değerlerini bozmadıklarını vurgulayan Orman, zamanla itibar yönetimi ile gönüllerde güven inşa ettiklerini, ilkeli, itibarlı, iyi planlanmış bir strateji ile yoluna devam eden Beşiktaş’ın hızla büyüme trendi gösterdiğini belirtti. Beşiktaş’ın bir dünya kulübü olacağına duyduğu inancının altını çizerek belirten Orman, “Biz bu ülkenin bir parçasıyız. Ülkemizle beraber çok iyi yerlere geleceğiz. Gerçek bir dünya takımının nerelerde olabileceğini hep birlikte göreceğiz. Size de taraftarlar olarak bu yükselişi görmek nasip olsun” dedi.

Konferansta kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Orman, “Bizim için büyüklük kriteri dünyada tanınır bir takım olmaktır. Dünya çapında başarılar elde etmesiyle, yönetim şekliyle, sponsorlarıyla, statlarıyla, skorlarıyla…” diyerek kulübün taraftar sayısının katlanarak artacağını savundu.

Etkinlikte, Spor Bilimleri Fakültesi önerisiyle Süleyman Demirel Üniversitesi Senatosu kararıyla Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’a 'Toplumsal Katkı Beratı' verildi.

 

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Başkan, Fikret, Orman, Isparta’da, Müjdeyi, Verdi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Başkan Fikret Orman Isparta’da Müjdeyi Verdi
Başkan Fikret Orman Isparta’da Müjdeyi Verdi
Başkan Fikret Orman Isparta’da Müjdeyi Verdi
Yorumlar
Haber Yazılımı