Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 17:10
 
BAŞKAN ERCENGİZ PERSONELİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi Hizmet Binası Avlusu’nda düzenlenen kahvaltıda belediye personeli ile bir araya geldi.
Siyaset Haberi
BAŞKAN ERCENGİZ PERSONELİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Burdur Belediyesi Hizmet Binası Avlusu’nda Personeli ile birlikte kahvaltı yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, belediye personellerine vatandaşa verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederek “Geride kalan 5 yıl içerisinde bence bize birilerinin karne verdiği gibi değil, vatandaşın bize sokakta söylediği gibi elimizdeki imkanları zorlayarak ve hatta üstüne çıkarak, Burdur Belediyesi’nin kaynakları ve yeteneklerinin üzerinde bir çalışmayı hep birlikte sürdürdük. Ben bu gayretten dolayı öncelikle sizlere teşekkür etmek istiyorum. Görevde bizden önce olan arkadaşlarımız, bizimle birlikte başlayan, bizden sonra göreve başlayan birçok arkadaşımızla, sizlerle birlikte 60 aydır bu kente devamlılığı olan bir kurum içerisinde görev yapmaya gayret ettik. Tabi vatandaşımızın belediyeden beklentisi çok fazla. Biz de vatandaşımızın derdine derman olabilmek için, vatandaşımızın sorunlarını çözebilmek için hep birlikte çalıştık ve gayret ettik. Tabi ki biz burada temsil makamındayız, kurumun başındaki kimseyiz. Olumlu olumsuz her türlü şeyden biz sorumluyuz. Öncelikle kurumumuzdaki kardeşlik ve aile bağlarını oluşturmak için gayret ettik. Çünkü biz eğer kardeş olamazsa asile olamazsak, biz birbirimizin açığını gideremezsek bu kurumun düzgün ve düzenli çalışma şansı olamaz. O yüzden ben hep şunu istedim sizden, sadece mesai dahilinde değil, mesai bitiminde de bir takım şeyleri birlikte yaşamak ve paylaşmak sadece belirlenen gün hafta veya bizlerin sizleri davet ettiği zamanlarda değil, hep birlikte her alanda olabilmeyi daha fazla isterim.” şeklinde konuştu.

 

Bu Ülkenin En Büyük Beka Sorunu Üretimden Uzaklaşmış Olması

Ülkenin bugün ki durumunun, 1980 yıllarda kendi kendine yetebilen 7. Ülke olmamızla kıyaslandığında, Türkiye’nin en büyük beka sorununun üretimden uzaklaşmış olmasından kaynaklandığına vurgu yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Bizler, bu anlamda kendi adımıza iyi şeyler yaptığımıza inanıyorum. Bir hizmet kampüsü içerisinde yapılan gerek güneş panelleri, gerek katı atık bertaraf tesisinden elde edeceğimiz enerji üretimiyle hem kentimize,  hem de ülkeye katkı sağlamayı amaçladık. Bunlar bizim vizyonumuz, bizim belediyeciliğe, doğaya bakışımız.” İfadelerini kullandı.

 

Kurum Başkanı Sıfatıyla Sokak Sataşmalarına Cevap Verip Kurum Kimliğini Küçültmek İstemiyorum

Seçim süreci boyunca, sosyal medya üzerinden şahsına ve gerçekleştirdiği başarılı hizmetlere yönelik karalama çalışmalarıyla seçim çalışmalarını sürdüren Cumhur ittifakının çirkinleştiği hiçbir söyleme cevap vermeyeceğini ifade eden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Biz kavga eden taraf olmayacağımıza dair en başından karar aldık. Benim ne kadar hazırcevap olduğumu hepiniz biliyorsunuz. Hiçbir lafın altında kalmam. Bu seçim süresince kazanmak için kavga edip halkın huzurunu, kentin huzurunu bozmaya hiç niyetim yok.  Vatandaşı ilgilendirmeyen, şahsıma yönelik hiçbir karalamayı da cevaplamadığım için susturduk, korkuttuk gibi söylemler duyuyorum. Böyle bir şey yok. Bu yerel seçim 31 Mart’tan sonra hayatın içinde, şurada bir cenaze olduğunda aynı saflarda olacağız. Düğünde karşılıklı oynayacağız, mevlitte yan yana el açacağız ya da asker uğurlamaya gideceğiz. Hiçbir şey olmasa sokakta yine karşılaşacağız. Kem söz sahibine aittir. Biz bize yakışanı hele hele kurum başkanı sıfatıyla sokakta gezen bir insan olarak, sokak sataşmalarına yanıt verip de vatandaşımızın gözünde bu kurumun kimliğini de küçültmek istemiyoruz.” Diye sözlerini noktaladı.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ERCENGİZ, PERSONELİYLE, KAHVALTIDA, BULUŞTU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAŞKAN ERCENGİZ PERSONELİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU
Yorumlar
Haber Yazılımı