Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 12:08
 
Başkan Aydın’dan İddialara Sert Açıklamalar
10 Ağustos’ta bazı basın duyurularında Çeltikçi Belediyesinin kanuna aykırı iş yaptığı gerekçesiyle ilçede bulunan bazı esnaflara belediye tarafından noter ihtarnamesi gönderildiğini, dükkanları boşaltmaları istendiğini iddialarına Belediye Başkanı Recep AYDIN cevap verdi.
Gündem Haberi
Başkan Aydın’dan İddialara Sert Açıklamalar

10 Ağustos’ta bazı basın duyurularında Çeltikçi Belediyesinin kanuna aykırı iş yaptığı gerekçesiyle ilçede bulunan bazı esnaflara belediye tarafından noter ihtarnamesi gönderildiğini, dükkanları boşaltmaları istendiğini iddialarına Belediye Başkanı Recep AYDIN cevap verdi.

 

Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın yaptığı basın açıklamasında; “5393 sayılı kanunun 34. Maddesine göre belediye dükkanları encümen tarafından 3 yıldan fazla verilemez. Sözleşme bitiminin 1 Ay öncesinden kiracıya noter aracılığıyla ihbarname gönderilir. İhbarnameler sözleşmenin bittiğini ve iş yerinin boşaltılmasını, 2886 sayılı ihale yasasına göre tekrar ihaleye çıkılması gerektiği belirtilir. Mevcut ihbarname gönderdiğimiz iş yerlerimiz geçmişte belediyemize borcu olan ve ödemeyen iş yerlerimiz. Bu durumu gelenek haline getirildiği için bu şekilde yol çizdik. Kiracı Sözleşme de yer alan 4. Maddede kira ücretlerinin her ay peşin olarak ödemeyi kabul eder. 17. maddeye göre de arka arkaya 2 ay ödenmemesi halinde yaptırım uygulanır. Her ayın sonunda peşin olarak ödeyeceğini kiracı sözleşmede imzalamıştır. Buradaki siyasi partinin ilçe başkanı bayramdan önce açıklama yapmadan belediyemizden bunları öğrenebilirdi. Siyasi parti ilçe başkanı geçmişte 1051tl kira borcu bırakarak iş yerini terk etmiştir. 10.112 lira belediyemize borcu bulunmaktadır. Siyasi parti ilçe başkanı Çeltikçi’nin yerel yönetimini ayağa kaldırmak için elini hangi taşın altına koymuştur? Belediye su borcunu fazla yazdı diyerek halkı manipülasyon ediyorlar. Belediye içme suyu ile sebze sulanmış ve bunları tutanakla ispat ettik. Belediyemizi töhmet altında bıraktın. Bazı projelerimizin önü kesiliyor. GES sistemi projesini hazırladık ve 3 yıldır bekliyoruz. İller bankasından para yok diye bekletilen 3.5 yıl önce başlattığımız dosyamız sanayi bakanlığından gelen ekiplerin son noktayı koyacağı vakitte müdürlüğün vermiş olduğu görüşlerin etik olmadığı, tekrar araştırılacağı sebebiyle projelerimizin önü kesildi. Amacımız siyaset değil. İçimizdeki dertleri dökeceğiz. Kendi yağımızda kavrulmaya çalıştık, siyasi partiler en ufak fırsatta üzerimize yürüdüler. 24 Haziran’da Çeltikçi halkı oyunu öyle bir verdi ki cumhur ittifakını zedelemedi. Bu projeleri kimler engelliyor sormak lazım. Partimize ihanet etmedik. Partimizin cumhur ittifakı kararından itibaren cumhur ittifakına zarar vermedik. Biz çeltikçiyi de Burdur’u da severiz.” Dedi.

 

MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte: “Cumhur ittifakının diğer siyasi partisi AK Parti’nin 18. Yılını tekrar MHP il başkanı olarak kutlarım. Başkanımız Recep Aydın ve Çeltikçi halkını destek için geldik. Belden aşağı siyaset yapmak için gelmedik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ile ortak bir anlaşma yaparak ittifak yaptılarsa bizde tabanda her iki siyasi partinin ortak hareket edilmesi konusunda milletvekillimiz ile de ortak karar alarak dünyaya da Türkiye Cumhuriyeti’ni göstereceğimizden eminim. İlçe başkanının yaptığı basit bir açıklama. Keşke süreç ile ilgili bilgi alsaydı. Geçmişi bırakıp geleceğe bakmak lazım. Halkımıza gerekli bilgileri sunduk. Tüm siyasi partilerin Burdur ve ilçeler için ortak bir toplantı yaparak ilçelerimizin ve beldelerimizin sorunları dile getirilir inşallah. Tüm belediye başkanlarımızla ortak hareket ederek Burdur ve ilçelerine hizmet için her zaman çalışmaya talibiz. Ülkenin bekası için birbirimize kenetlenmeliyiz. Bazı kurumların iktidar partisi dışındaki diğer partilere bakış açıları değişik. Bu partiler Türkiye Cumhuriyeti’nin partileri. İktidar partisi vekillerime ve muhalefet partisi vekillerime sesleniyorum, tüm siyasi partileri ve başkanlarını kucaklayın, eşit hizmet dağılımı yapılsın. Burdur bizim başka ilimiz yok. Bizim 6 belediyemiz nasıl birlik ve beraberlik içinde MHP oluyorsa tüm siyasi partiler de ortak olursa Burdur kazanır. MHP’den 1 tane vekilimiz olsaydı 6 tane belediye başkanımızla ilçelerimize daha iyi hizmet yapabilirdik. Recep başkanımızın emrindeyiz, Çeltikçi için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız.” Dedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Başkan, Aydın’dan, İddialara, Sert, Açıklamalar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı