Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 13:33
 
Baba - Kız 'İyilik Yolculuğu' için el ele verdi
Burdur'da yaşayan Şerafettin Acar, kanseri yenen kızı Büşra ile lösemi hastası çocukların tedavi sürecinde yanında olmak için çaba sarf ediyor.
Sağlık Haberi
Baba - Kız 'İyilik Yolculuğu' için el ele verdi

 Baba Şerafettin Acar, 2011'de kızı Büşra'nın beyninde oluşan tümör sonucu kanser olduğunu öğrendi. Yaklaşık üç yıl süren tedavi sürecinde hem maddi hem de manevi yönden yıpranan üç çocuk babası 62 yaşındaki Acar, kızının kanseri yenmesi üzerine etkilendiği lösemili çocuklar için bir şeyler yapmaya karar verdi.

 

Özellikle maddi imkansızlıkları olanlara ulaşmaya çalışan Acar, 22 yaşındaki kızı Büşra ile hasta çocukları evlerinde ziyaret ediyor. Bir vakfın desteğiyle hastalara maddi manevi destek olmaya çalışan baba ve kızı, kentin işlek noktalarında lösemili hastalar için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

 

Yaptıklarını "iyilik yolculuğu" olarak adlandıran Acar ve 22 yaşındaki kızı Büşra, löseminin tanınması ve hastalara destek olunması için farkındalık oluşturuyor. Baba Acar, farkındalık için kent içi ulaşım araçlarına maske takarak biniyor. 

 

 "Kendimi lösemi hastalarına adadım"

 

Kızı Büşra Ankara'da tedavi gördüğünde, barınacak yer bulamadıklarını belirten Acar, şöyle konuştu:

 

"Doktorlar çok ilgilendi. Bu süreçte Lösemili Çocuklar Vakfı ile tanıştım. Çocuğum rahatsızlandığında, hastanede yatan lösemili çocukları görünce dünyanın boş olduğunu anladım. Kendimi lösemi hastalarına adadım. Lösemi hastası çocuklar hayata tutunsunlar diye koşturuyorum. Hastalar yararına hediyelik eşya ve takvim satışları yapıyorum. Onların iyileştiğini gördükçe mutlu oluyorum."

 

"Hastalığı yendiğimi gören çocuklar daha fazla motive oluyor"

 

Acar, babasının maddi manevi hastaların yanında olmaya çalıştığını vurgulayarak, "Babamla moral motivasyon için hastalarla vakit geçiriyoruz. Hastalığımı yendiğimi gören çocuklar daha fazla motive oluyor, hastalığı yenebileceklerine dair içlerinde umutlar yeşeriyor. Lösemi tedavi edilebilen bir hastalık. Hastalıkla mücadele edenlere destek vererek hastalığı daha kolay yenmelerini sağlayabiliriz. Dünya çocukların yaşamasıyla güzel." diye konuştu.

 

"İyi ki onlarla tanışmışız"

 

Lösemi hastası Eren Yavuz'un annesi Hatice Yavuz da oğlu hastalığa yakalandıktan sonra 2014'te Şerafettin Acar ile tanıştığını belirterek, "Kızıyla bizi yalnız bırakmadılar, çok yardımlarını ve desteklerini görüyoruz. İyi ki onlarla tanışmışız." dedi.

 

Lösemi hastalığını yenen Kudret Özkır da Şerafettin Acar sayesinde iş bulduğunu ifade etti.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Baba, -, Kız, 'İyilik, Yolculuğu', için, el, ele, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı