Haber Detayı
08 Mayıs 2016 - Pazar 10:41
 
ASMEK YIL SONU SERGİSİ AÇILDI
Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ASMEK) yıl sonu sergileri, ANFAŞ-EXPO Center’da yapıldı.
Sanat Haberi
ASMEK YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Sergide ASMEK'te eğitim alan 17 tasarım kursiyerinin kıyafet ve ‘Çiçeklerle Temel Makyaj Defilesi’ büyük ilgi gördü. 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve eşi Ebru Türel'in ev sahipliğinde yapılan yıl sonu sergisine Antalya milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç ile Hüseyin Samani'de kursiyerleri yalnız bırakmadı. Sergiye kursiyerlerin ve ailelerinin katılımı da yüksek oldu. Kursiyerler, açılan stantlarda kıyafet, ahşap,el sanatları ve yemek kurslarındaki marifetlerini sergileme imkanı da buldular.
Saygı duruşu ve ASMEK kursiyerlerinin de işaret diliyle eşlik ettiği İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende kürsüye gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ASMEK'in 686 ayrı branşta 13 bin 255 yetişkine hizmet verdiğini, Atatürk Kültür ve Bilgi Eğitim Merkezleri de (AKBEM) ilave edildiğinde bu rakamın 20 bine ulaştığını söyledi. Türel, "ASMEK'ler Antalya'nın en büyük okuludur" dedi. 2015 yılından bugüne kadar 163 bin 35 kişiye hizmet verildiğini hatırlatan Türel, "ASMEK'ler sadece mesleki eğitim vermiyor girişimcilik eğitimleriyle kursiyerlere hayallerindeki iş yerlerini açma fırsatı sunuyor. Özellikle ev hanımları farklı alanlarda eğİtimlerini tamamlayıp kendilerine işyeri açıyorlar. ASMEK bünyesinde kurulan dikiş atölyesinde kursiyerlere gelir kapısı olduğu gibi vatandaşlarımıza da kaliteli elbiselere daha ucuza sahip olma imkanı sunuyor bu benim şahsen aile bütçeme de katkı sağlıyor . Eşim artık ASMEK'teki kursiyerlere kıyafetlerini diktiriyor hem kalite hem ucuza ASMEK'in ben de aile bütçemize olan katkısından istifade ediyorum" diye konuştu.

AKBEM'LER GENİŞLEYECEK
Eğitİm alanındaki gayretlerine AKBEM'leri de eklediklerini hatırlatan Türel, bu merkezlerin de hızla büyüdüğünü 11 kurs merkezinde 557 ayrı branşa ile 7 bin 375 çocuğa hizmet verdiklerini kaydetti. Türel; " AKBEM'lerde kurs alan çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor. Şükürler olsun Antalya'mıza bu konuda hizmet etmeyi Allah bana nasip etti. Ondan dolayı ne kadar şükretsem azdır Antalya her alanda büyüyor gelişiyor, adından söz ettiriyor. Türkiye tarihinin en büyük organizasyonu EXPO 2016 Antalya kapılarını 22 Nisan'da açtı ve hizmete girdi EXPO Havaalanı - Meydan raylı sistem hattını 5,5 ayda tamamladık bu bir dünya rekoru. Eski dünya rekoru da 11 ayda tamamlanan Antalya raylı sistem hattıydı. Şimdi 19 kilometreyi 5,5 ayda tamamlayarak kendi rekorumuzu kırdık. Antalya artık dünya süper ligine çıkmıştır G-20 zirvesinde bunu ıspatladık. Dünyanın liderini Antalya'da en iyi şekilde ağırladık bütün liderler tarihin en başarılı G-20 sine ev sahipliği yaptığımızı söylediler." diye konuştu.

STRONG CITY
Önümüzdeki hafta dünyanın en önemli 20 şehrinin belediye başkanının Antalya'ya geleceğini hatırlatan Menderes Türel, Londra, Newyork, Paris başta olmak üzere 20 belediye başkanıyla birlikte Türkiye'den tek belediye başkanı olarak Antalya'yı temsil edeceğini söyledi. Türel şöyle devam etti: 
"Benim ev sahipliğimde dünyanın liderinden sonra dünyanın belediye başkanları misafirimiz olacaklar. BM bünyesinde kurulan ve Antalya'nın da üye olduğu güçlü şehirler ağının ilki 30 Eylül tarihinde Newyork'ta ABD Başkanı Obama'nın konuşmasıyla yapıldı. İkincisini Antalya'da yapacağız. ABD Dışişleri Bakanı John Keryy'de bu toplantıya video konferansıyla katılacak."
Toplantı sonunda ASMEK'lere yaptığı katkıdan dolayı eşi Ebru Türel'e teşekkür eden Menderes türel, ASMEK kursiyerleri tarafından dikilen elbiseyle sergiye katılan Ebru Türel ile AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç'e çiçek verdi.
Konuşmanın ardından ASMEK'te eğitim 17 kursiyer, kendi tasarımları olan elbiseleri manken edasıyla podyumda sergiledi. Kursiyerlerini defilesi büyük beğeni topladı. Kursiyerler kıyafetin yanında çiçek kullanılarak yapılan saç tasarımları olan ‘Çiçeklerle Temel Makyaj Defilesi' de alkış aldı.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: ASMEK, YIL, SONU, SERGİSİ, AÇILDI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ASMEK YIL SONU SERGİSİ AÇILDI
ASMEK YIL SONU SERGİSİ AÇILDI
ASMEK YIL SONU SERGİSİ AÇILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı