Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 12:46
 
AŞI KAYITLARI 'AŞILA' MOBİL UYGULAMASI ÜZERİNDEN YAPILACAK
SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN YENİ UYGULAMA: AŞI KAYITLARI 'AŞILA' MOBİL UYGULAMASI ÜZERİNDEN YAPILACAK...
Sağlık Haberi
AŞI KAYITLARI 'AŞILA' MOBİL UYGULAMASI ÜZERİNDEN YAPILACAK

Koronavirüs (Kovid-19) aşı kayıtları, Sağlık Bakanlığının geliştirdiği 'aşıla' mobil uygulaması üzerinden yapılacak.

 

 Bu kapsamda, aşıdan önce mutlaka uygulama üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı yapılacak.Önce kayıt sonra aşı yapılacak.

 

Aşı takibi için indirme işleminin yapılması gereken uygulama, Sağlık Bakanlığınca aşı takibini kolaylaştırmak için geliştirildi.

Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek "aşıla" uygulaması ile Kovid-19 aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce mutlaka "aşıla" üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı yapılacak. Önce kayıt sonra aşı yapılacak.

Aşıla uygulaması ile ilgili tüm bilgilere, dokümanlara, duyurulara ve eğitim videolarına "https://asila.saglik.gov.tr" adresinden erişilebilecek.

Aşıla mobil uygulaması "https://mobilmarket.saglik.gov.tr" adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek.

Uygulama yüklenirken, yükleme ve kullanım ayarlarına dikkat edilecek. İndirdikten sonra kullanabilmek için mutlaka belirtilen ayarlar yapılacak.

Sağlık Bakanlığının geliştirdiği uygulama ile hekimler ve sağlık personeli, kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşların aşılanma sürecini takip edebilecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AŞI, KAYITLARI, 'AŞILA', MOBİL, UYGULAMASI, ÜZERİNDEN, YAPILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı