Haber Detayı
19 Aralık 2013 - Perşembe 13:40
 
ANTALYA'DA AFETZEDELERE YARDIM
ANTALYA’NIN KUMLUCA İLÇESİNE BAĞLI KÖYLERDE FIRTINADAN ZARAR GÖREN ÜRETİCİLERE, AFAD VE SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFI TARAFINDAN BELLİ ORANLARDA YARDIM YAPILDI
Gündem Haberi
ANTALYA'DA AFETZEDELERE YARDIM

Antalya’nın Kumluca ilçesinde 11-14 Aralık tarihlerinde meydana gelen fırtınada zarar gören üreticilere AFAD ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yardım yapıldı. 
Kumluca ilçesine bağlı köylerde fırtınada zarar gören üreticilere AFAD ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından belli oranlarda yardım yapıldı. Sarıcasu Köyü Darıyemezler Okulu’ndaki yardım dağıtımına Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Adem Aydın ve fırtınadan zarar gören üreticiler katıldı.
Kaymakam Canan Hançer Baştürk, 11-14 Aralık 2013 tarihlerinde meydana gelen kuzey yönlü aşırı fırtına dolayısı ile seraları yıkılan ve seralardaki ürünleri don alan üreticilere Acil Afet Durumu Müdürlüğü (AFAD) ve Sosyal Yardımlaşma kaynaklı nakdi yardımlar yaptıklarını belirtti. Baştürk, “İlk tespitlerimize göre, fırtınadan 8 köyde 153 üreticimiz zarar görmüştür. Ulaşamadığımız, bilgimizin olmadığı zarar gören vatandaşlar varsa onlar da kaymakamlığımıza müracaat etmeye devam ediyor. Acil Afet durum Müdürlüğünden 150 bin, Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan da 30 bin TL ödenek ayırdık. Bu nakdi yardımı şu ana kadar tespit ettiğimiz 66 üreticimize dağıtıyoruz” dedi.
Fırtınadan Sarıcasu, Hacıveliler, Toptaş, Erentepe, Güzören, Ortaköy, Karacaören, Salur gibi 8 ayrı köydeki çiftçiler zarar görmüştü.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ANTALYA’NIN, KUMLUCA, İLÇESİNE, BAĞLI, KÖYLERDE, FIRTINADAN, ZARAR, GÖREN, ÜRETİ
Yorumlar
Haber Yazılımı