Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 14:06
 
Antalya'da afet toplanma merkezi yapılacak
Kent merkezine yapılacak olan 40 bin metrekarelik afet toplanma merkezinde aynı zamanda millet bahçesi ve otopark yer alacak.
Gündem Haberi
Antalya'da afet toplanma merkezi yapılacakAntalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, kent merkezine 40 bin metrekarelik afet toplanma merkezi yapılacağını açıkladı.

 


Muratpaşa ilçesi 100. Yıl Bulvarı üzerinde daha önce millet bahçesi olarak yapılması planlanan 40 bin metrekarelik alanın durumuna ilişkin soru üzerine Böcek, “Millet bahçesi yapılacak yere biz ‘kent meydanı’, aynı zamanda çok amaçlı bir katlı otopark, afet toplanma merkezi olmasını söylemiştik. Sayın bakanımıza bunu söylediğimde de bana ‘Biz orayı yapalım, bütçe anlamında size destek de olmuş oluruz ama sizle mutlaka bu konuda ekibimizin görüşmesi gerekiyor.

Toplanma merkezini doğru bulmuşlardı. Dün de AFAD toplantısında sayın valimiz, sonra da bakanımızla görüştük ve Antalya Büyükşehir Belediyesinin önerisi doğrultusunda orada afet toplanma merkezi ve üzerinde de millet bahçesi olarak bakanlık tarafından yapılacak. Bir taraftan otopark olarak da kullanılacak. 40 bin metrekare alanın tamamı afet toplanma merkezi olacak. Bakanlıkta bizim görüşümüzü doğru buldu” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Antalya'da, afet, toplanma, merkezi, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı