Haber Detayı
05 Ocak 2014 - Pazar 14:47
 
ANTALYA’DA DENİZ KEYFİ BİTMİYOR
ANTALYA’DA OCAK, AYINDA YAZDAN KALMA GÜNLER YAŞANIYOR
Turizm Haberi
ANTALYA’DA DENİZ KEYFİ BİTMİYOR

Antalya’da, Ocak ayında yazdan kalma günler yaşanıyor. Güneşli havayı fırsat bilenler deniz keyfi ve sahilde yürüyüş yaptı. 
Antalya, 4 günlük yağmurun ardından bu güne güneşli bir havada 'merhaba' dedi. Hava sıcaklığının 20 dereceye ulaştığı kentte hafta sonunu fırsat bilenler mesire alanları ve sahile akın etti. Güneşin ısıttığı kentte yürüyüş, kahvaltı ve deniz keyfi yapmak isteyenler Konyaaltı Sahilini tercih etti. Balıkçılar ve aşıklarda sahildeki yerlerini aldı. Deniz suyu sıcaklığının 16 derece ölçüldüğü sahilde bazı vatandaşlar deniz keyfi yaptı. Güneşli havada bir süre güneşlenenler kendilerini Akdeniz’in serin sularına bıraktı. Raki isimli golden cinsi köpeğin denizde tenis topu ile oynaması renkli görüntüler oluşturdu.
Sahilde denize karşı kahvaltı yapan Tümay- Gülay Yenidoğan çifti, Antalya’nın en güzel bir şehir olduğunu belirterek, “Geçekten Antalya dört mevsimi yaşayabileceğiniz bir kent. Saklıkent’te kayak yapabiliyor, sahilde denize girebiliyorsunuz. Her zaman güzel havaları değerlendiriyoruz” dediler.
Denize giren Kemal Güntekin de, yaz kış denize girdiğini söyleyerek, “Deniz gayet güzel ve soğuk değil. Antalya’da yaşamak bir ayrıcalık. Çok şanslıyız” diye konuştu.
Deniz keyfi yapanlardan Mine Kelleci ise 5 Ocak’ta yüzdüklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Güneşle deniz birleştiği zaman çok güzel oluyor. Üşümüyoruz. Her şeyden önce kışın deniz çok temiz. Berrak, fazla dalga yok. Kışın denize girdiğiniz zaman hasta olmanız güçleşiyor. Yaz kış denize giriyorum. Denize girdiğimden bu yana hiç grip olmuyorum. Herkese tavsiye diyorum.”

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ANTALYA’DA, OCAK, AYINDA, YAZDAN, KALMA, GÜNLER, YAŞANIYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı