Haber Detayı
19 Aralık 2016 - Pazartesi 15:50
 
Akif 20 bin Genç ile Buluşacak
Milli Şair Mehmet Akif Ersoy için ölümünün 80. Yılında MAKÜ Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü tarafından “Mehmet Akif’ten 15 Temmuz’a Resim Sergisi” açılacak.
Gündem Haberi
Akif 20 bin Genç ile Buluşacak

Akif’i, Asım’ın nesline anlatmak, onu anlamalarını sağlamak ve Asım’ın nesli olarak, öğrencilerle birlikte yapılacak anma etkinliklerinde hem Asım’ı yâd edilecek, hem de Akif’in milli mücadele ruhu öğrencilere aktarılacak.  Mehmet Akif Ersoy'un Milli Mücadele ruhunu günümüz 15 Temmuz darbe süreci ile birleştirerek, 13-30 Aralık 2016 tarihleri arasında merkez dahil 10 ilçede “Mehmet Akif’ten 15 Temmuz’a Resim Sergisi” adıyla sergi açılacak. MAKÜ; 27 Aralık 2016 Salı günü Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 80. Yıl dönümü nedeniyle hafta boyunca yapacağı etkinliklerle Mehmet Akif Ersoy’u yâd edecek. Ayrıca MAKÜ Burdur’da yapacağı anma etkinliklerinin yanında Mehmet Akif Ersoy’u ‘Asım’ın Nesli’ öğrencilerle birlikte geniş katılımlı olarak mezarı başında ziyaret edecek.

 

Konu hakkında açıklama yapan MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ: “Sergimizin startını ilk olarak Bucak Anadolu Lisesi’nde verdik. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 80. Yılında Asım’ın nesline anlatmak ve öğrencilerimize aktarmak ve 15 Temmuz Darbe Girişimi ruhunu milli şairimiz Akif’in ruhuyla bütünleştirip, yarınımızın geleceği olan öğrencilerimize resimlerle aktarmaya çalışacağız. Hedefimiz 10. Yılda 10 ilçede 20 bin öğrencinin bu sergiyi gezerek, Mehmet Akif Ersoy’la buluşmasını sağlamak. Özellikle Dünyadaki ve ülkemizdeki şu zor günlerde gençlerimizin Mehmet Akif’in milli ruhunu anlamalarını ve o yolda ilerlemelerini istiyoruz. Üniversite olarak özellikle adını aldığı Milli Şairimizi gençlerle buluşturmak ve milliyetçiliği, milliyetçi ruhu gençlerimize aşılamak için böyle bir etkinlik düzenledik.  Bu çerçevede ilçelerde bizlere destek olan, emek veren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 80. Yılında minnet ve rahmetle anıyoruz” dedi.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Akif, 20, bin, Genç, ile, Buluşacak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Akif 20 bin Genç ile Buluşacak
Akif 20 bin Genç ile Buluşacak
Akif 20 bin Genç ile Buluşacak
Akif 20 bin Genç ile Buluşacak
Akif 20 bin Genç ile Buluşacak
Akif 20 bin Genç ile Buluşacak
Yorumlar
Haber Yazılımı