Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 14:44
 
Afyonkarahisar'da Mevcut Başkan Çoban, aday gösterilmedi
Afyonkarahisar’ın mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Çoban 2019 seçimleri için aday gösterilmedi.
Siyaset Haberi
Afyonkarahisar'da Mevcut Başkan Çoban, aday gösterilmedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü AK Parti Grup Toplantısında Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı için “Mehmet Zeybek” tercihinde bulunulduğunu açıkladı.  AK Parti’deki bu tercih değişikliği ile mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Çoban önümüzdeki mahalli seçimlerde aday gösterilmeyecek.

MEHMET ZEYBEK KİMDİR

Mehmet Zeybek, 01.01.1954 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya geldi. Atamaların yasak olduğu bu dönemde Gölcük Deniz Kuvvetlerinde yedek subay olarak askerliğini yaptı. Lise çağlarından beri uğraştığı inşaat işleriyle iştigal etti. Halen kendine ait inşaat şirketinde Yap-Sat işleriyle uğraşıyor. Gerek lise gerekse üniversite hayatında MTTB üyesi olarak çalıştı.

Siyasi hayatı

Mehmet Zeybek, siyasi hayatına Refah Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi olarak başladı. Sırasıyla; Fazilet Partisinde Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 1999 Yerel Seçimlerinde İl Başkanlığı görevinde yer aldı. AK Parti İl Kurucu Üyeliği, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, 2002 Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı oldu. Son kongreden bu tarafa da İl Teşkilat Başkanı olarak görev yapmaktaydı. 09.05.2009 tarihinde yapılan İl Kongresinde İl Başkanı oldu. Mehmet Zeybek, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Afyonkarahisar'da, Mevcut, Başkan, Çoban,, aday, gösterilmedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı