Haber Detayı
16 Aralık 2013 - Pazartesi 16:49
 
AFYONKARAHİSAR’DA HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYOR
AFYONKARAHİSAR (İHA) - Afyonkarahisar 5. Meteoroloji Bölge Müdürü Ekrem Alaçam, kentte uzun bir süredir etkili olan soğuk ve yağışlı havanın etkisini yitirmeye başladığını söyleyerek, sıcaklıkların mevsim normallerine döneceğini kaydetti.
Gündem Haberi
AFYONKARAHİSAR’DA HAVA SICAKLIKLARI MEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYOR

Afyonkarahisar 5. Meteoroloji Bölge Müdürü Ekrem Alaçam, kentte uzun bir süredir etkili olan soğuk ve yağışlı havanın etkisini yitirmeye başladığını söyleyerek, sıcaklıkların mevsim normallerine döneceğini kaydetti. 
Bugün güneşi kendini göstermeye başladığı kentte, 23 Aralık Pazartesi’ye kadar yağış beklenmediğini dile getiren Alaçam, sıcaklıklarında mevsim normalleri olan 6-8 derece seviyelerinde olmasının beklendiğini söyledi. Bugün kentte günün en yüksek sıcaklığının 6 derece olduğunu belirten Alaçam, “Hava sıcaklıklarının yarın ve Çarşamba günü 2 derece kadar soğuması bekleniyor. Ancak ondan sonra yine mevsim normallerine dönecek. Akşamları ise durum birazcık değişiyor ve sıcaklıklar eksi 5 dereceye kadar düşebiliyor. Bu yüzden özellikle sürücülerimiz akşam ve sabahları buzlanma konusunda dikkatli olsunlar” dedi.
Alaçam, öte yandan hafta boyunca özellikle sabah saatlerinde sis uyarısında da bulundu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: AFYONKARAHİSAR, (İHA), , Afyonkarahisar, 5, Meteoroloji, Bölge, Müdürü, Ekrem, A
Yorumlar
Haber Yazılımı