Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 18:00
 
800 MİLYON LİRA TUTARINDA PROJEYLE BAŞKANLIĞA TALİP
Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Sergi Salonu'nda, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katıldığı proje tanıtım programında, 800 milyon lira tutarındaki yatırım ve girişimlerle yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlayacağını, söyledi.
Siyaset Haberi
800 MİLYON LİRA TUTARINDA PROJEYLE BAŞKANLIĞA TALİP

Kurt, Burdur'un geleceğine ışık tutmak ve şahitlik etmek istediklerini ifade ederek “Burdur'un ihtiyaçlarını karşılayan, sorunlarına çözüm üreten, umut veren, gönüllere giren ve insanımıza dokunan belediyecilik anlayışı çerçevesinde 15 başlıkta toplam 75 projemizi açıklıyoruz. Burdur'un uzun vadeli ihtiyaçlarını gözeten, günü kurtarmak için değil, yarınlarımız için şehir planları yapacağız. Sanayi bölgemiz başta olmak üzere, bazı bölgelerimizde de kat artışına gideceğiz. Elzem olan bölgelerden başlayarak, kentsel dönüşümle şehrimizi çarpık yapılaşmalardan kurtarıp, yepyeni bir şehircilik anlayışıyla benzersiz bir Burdur'u inşa edeceğiz. 800 milyon lira tutarındaki yatırım ve girişimlerle yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlayacağız." Dedi.

 

Su, elektrik ve doğal gaz gibi temel altyapı sorunlarını ele alacaklarını, toplu taşıma hizmetlerini yaygınlaştırarak vatandaşların ve üniversite öğrencilerin sorunlarını çözeceklerini belirten Kurt, yaklaşık 5 bin 500 araçlık otoparkla da kentin otopark sorununa son vereceklerini ifade etti.

 

Herkesin bilgiye kolay ulaşabileceği, teknolojinin tüm imkanlarına sahip akıllı şehir Burdur ile herkesin övüneceğini belirten Kurt: “Yaklaşık 300 bin metrekarelik alan üzerine kurulu, rekreasyon ve sosyal alanlar yapacağız. Bizim dönemimizde sorunsuz, çevreye saygılı bir Burdur olacak. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını hem belediyemiz hem de halkımızda yaygınlaştıracağız. İnsan ayrımı yapmadan, çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza, engelli ve hastalarımıza ayrıcalıklı hizmet vereceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla yeni bir Burdur için çalışacağız. Şehrimizi, sivil toplum örgütleri, muhtarlarımız ve tüm vatandaşlarımızla yöneteceğiz. 7 gün 24 saat hizmet verecek belediyecilik anlayışımızla sorun üreten belediye değil, çözüm üreten bir belediye ile Burdur'u birlikte yönetilen bir şehir yapacağız. Hafta sonlarının tatil olduğunu düşünen anlayıştan olmayacağız. Her kesimin ihtiyacını karşılayan, yeni iş kolları planlayarak, şehrimize yeni değerler ile katkıda bulunan yeni Burdur'u birlikte oluşturacağız.” diye sözlerini sürdürdü.

Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: 800, MİLYON, LİRA, TUTARINDA, PROJEYLE, BAŞKANLIĞA, TALİP,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
800 MİLYON LİRA TUTARINDA PROJEYLE BAŞKANLIĞA TALİP
800 MİLYON LİRA TUTARINDA PROJEYLE BAŞKANLIĞA TALİP
800 MİLYON LİRA TUTARINDA PROJEYLE BAŞKANLIĞA TALİP
Yorumlar
Haber Yazılımı