Haber Detayı
10 Mart 2014 - Pazartesi 14:51
 
6. Geleneksel İstihdam Fuarı Açıldı
Alanya İşletme Fakültesi ve ALTSO Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen fuara çoğunluğu otel olan 50 işletme katılıyor.
Ekonomi Haberi
6. Geleneksel İstihdam Fuarı Açıldı

Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi ve ALTSO Meslek Yüksekokulu tarafından "6. Geleneksel İstihdam Fuarı" düzenlendi.
 
Alanya İşletme Fakültesi binasında gerçekleştirilen fuara, çoğunluğu otel olan 50 işletme katılıyor.
 
Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, açılışta yaptığı konuşmada, ekonominin gücünden, istikrarından, sürekliliğinden bahsetmek için işsizlik oranın yüzde 10'un altında seyrediyor olması gerektiğini söyledi. 
 
Yüzde 10'un istihdam için önemli bir oran olduğunu vurgulayan Özdemir, "Burada amatör ama profesyonelce ortaya konulan çabayı, altıncısını açılan istihdam fuarını önemsiyorum. Herkesin de önemsemesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.
 
Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim ise öğrencilerin fuara ilgisinin sevindirici olduğunu söyledi.
 
Fuara katılan firma sayısının geçen yıla göre iki katından fazla arttığını ifade eden Güngör, "4 bin 500 öğrencimiz var. Çevre illerden üniversite öğrencileri de fuara katılıyor. Konya, Isparta, Burdur, Antalya, Gazipaşa ve Manavgat'ta yüksekokul öğrencilerini, fakülte öğrencilerini davet ettik. 5 binden fazla öğrenci katılmış olacak. Çok verimli geçeceğini ümit ediyoruz" diye konuştu.
 
Fuardan öğrencilerin son derece memnun kaldığını dile getiren Güngör, "Her isteyen iş bulabiliyor, otel yöneticilerimiz de son derece memnun. Çünkü herhangi bir sorun çıktığında ulaşabilecekleri, sorunu çözebileceklerini biliyorlar" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından fuarın yapılmasında katkı sağlayan öğrenci ve öğretim elemanlarına teşekkür belgesi verildi. 
 
Fuarın açılışına ALTSO Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Emin İnal, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ile öğretim elemanları, öğrenciler ve firma sahipleri de katıldı.
Kaynak: (bakayrıntı) - bakayrıntı Editör:
Etiketler: Alanya, İşletme, Fakültesi, ALTSO, Meslek, Yüksekokulu, tarafından, düzenlenen,
Yorumlar
Haber Yazılımı